Obniżka! Ilustrowany inwentarz drzew Expand

Ilustrowany inwentarz drzew, VIRGINIE ALADJIDI, EMMANUELLE TCHOUKRIEL

Wydawnictwo Zakamarki Wydawnictwo Zakamarki Wydawnictwo Zakamarki

PS12815

Nowy

Ilustrowany inwentarz drzew zawiera opisy i wizerunki 57 drzew i krzewów z różnych stron świata. 

Więcej szczegółów

wysyłamy w ciągu 24 h

42,42 zł

brutto

49,90 zł brutto

-15%

W koszyku brakuje 299,00 zł do darmowej wysyłki.

Ilustrowany inwentarz drzew zawiera opisy i wizerunki 57 drzew i krzewów z różnych stron świata. 

Emmanuelle Tchoukriel, ilustratorka specjalizująca się w sporządzaniu rycin naukowych, sportretowała rośliny z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci. Odtworzyła sylwetki, liście i korę, czasem też kwiaty i owoce wybranych drzew i krzewów, a także zwierzęta żyjące w ich bliskim otoczeniu. 

Czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które nakładane z różną intensywnością, wspaniale oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie. 

Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą oraz kilkoma ciekawostkami na temat drzewa czy krzewu. 

W tej serii polecamy również: 
Ilustrowany inwentarz zwierząt

Płeć: uniwersalny
Grupa wiekowa: przedszkolak ( 3-6 ) lat
Kategoria wiekowa od 3 lat
Materiał: Okładka twarda
Styl, wzornictwo: klasyczny

Bądź pierwszy oceń i napisz opinię !

Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Należało do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren, a od 2011 roku przeszło w prywatne ręce Katarzyny Skalskiej i Natalii Walkowiak.

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też coraz więcej ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie.

Posiadamy wyłączne prawo do publikowania w Polsce wcześniej u nas nieobecnych książek obrazkowych Astrid Lindgren. Dzięki temu do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.

Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody.

Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku - były to Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren. Do końca 2012 roku ukazało się niemal 120 tytułów.