Oczami Maluszka Expand

Oczami Maluszka Harmonijka

Oczami Maluszka

PS3395

Nowy

Wspólne oglądanie kontrastowych ilustracji pozwoli  budować więź z dzieckiem i dbać o jego rozwój już od pierwszych chwil spędzanych razem!

Więcej szczegółów

Brak w magazynie

22,90 zł

brutto

ponad 440 sprzedanych
W koszyku brakuje 299,00 zł do darmowej wysyłki.
Kolejna część serii Oczami Maluszka została wydana w odpowiedzi na liczne zapytania rodziców, w konsultacji z lekarzami i psychologami zajmującymi się rozwojem niemowląt.
 
Maluszki uwielbiają kontrasty. Po czerni i bieli, czerwony to kolejny kolor który rozpoznaje. Oczami Maluszka- Harmonijka składa się z 12 kontrastowych ilustracji, obrazujących przedmioty codziennego użytku bliskie dziecku, z podziałem na tematykę dnia (białe tło) i nocy (czarne tło). Kształt książeczki pozwala na jej rozłożenie w łóżeczku lub na kocyku, dzięki czemu Maluszek będzie mógł dłużej obserwować ilustracje w bezpiecznym i znajomym mu środowisku. Dodatkowo, jak tylko zacznie chwytać, może sam rozkładać harmonijkę i przyglądać się obrazkom z różnych stron, rozwijając swoje zdolności manualne. Ta książeczka nie tylko rozwija ale tez stanowi doskonałą zabawkę.
 
Nowość w Polsce! Takiej książeczki dla niemowląt w Polsce jeszcze nie było!

 

Czy wiesz jak widzi Twoje dziecko?

Noworodek widzi, i to niezbyt wyraźnie, to, co znajduje się w odległości 20-30 centrymentrów od jego twarzy. Świat widziany oczami takiego maluszka jest dwuwymiarowy, bez głębi, przypomina obraz widziany przez zamarzniętą szybę. Niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze - czarno-białą kolorystykę.Mamo, Tato, chcę więcej, niż myślisz

Wprawdzie Twój Maluszek widzi inaczej niż Ty, ale jego potrzeba poznawania otaczającego świata jest równie silna jak potrzeba miłości.
Jako młoda Mama chcesz mu ten świat przybliżyć. Jako świeżo upieczony Tata chcesz stanąć na wysokości zadania i dobrze zrozumieć jego potrzeby.

Naukowcy zaobserwowali, że najbardziej atrakcyjne dla niemowlaka są przedmioty w kontrastowych barwach, takich jak czerń i biel. Przedmioty, które mają prosty kształt i formę. Na początku życia są one bardziej stymulujące niż skomplikowane, wielobarwne zabawki.

W oparciu o psychologię rozwoju małego dziecka, stworzyliśmy „Oczami maluszka” – serię książeczek dla rodziców, którzy chcą aktywnie wspierać rozwój swoich dzieci w pierwszych miesiącach życia.


Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po książeczki z serii „Oczami maluszka”?

  • Specjalnie dobrane czarno-białe, skontrastowane ilustracje odpowiadają sposobowi, w jaki maluszek postrzega świat.
  • Wspomagają prawidłowy rozwój oraz zdolność kojarzenia u Twojego dziecka.
  • Pomagają wzmocnić więź z dzieckiem.
  • Pokazują przedmioty, postacie i zwierzęta o prostym kształcie i formie, są  więc doskonałą okazją do opowiadania dziecku o otaczającym świecie.
  • Wprowadzają malucha w świat książek już od najmłodszych lat.Książeczki „Oczami maluszka” są doskonałym, oryginalnym prezentem dla niemowlaka, zamiast kolejnej grzechotki czy maskotki.

 

 

Oczami maluszka - czarno-białe ilustracje specjalnie dobrane z myślą o najmłodszych

Opinie

Anna H.
Zweryfikowany zakup
2015-11-20

warto

Solidne wykonanie, interesujące nawet dla 2 miesięcznego dziecka. Polecam!

Czy ten komentarz jest przydatny dla Ciebie? Tak Nie
Kamila Z.
Zweryfikowany zakup
2013-09-06

Polecam

Super książeczka. Pokazujemy ją naszemu Synkowi już od 2 tygodnia życia. Polecam!

Czy ten komentarz jest przydatny dla Ciebie? Tak Nie