• -15%
Fika - Magazyn dla rodziców i dzieci 12/2014

Fika - Magazyn dla rodziców i dzieci 12/2014

obecnie brak na stanie
20,40 zł 24,00 zł -15%
Brutto

SposóbKosztGratis od
Kurier Inpost przedpłata 9,90 zł 249 zł
Kurier Inpost za pobraniem 13,90 zł -
Paczkomaty 24/7 przedpłata 9,90 zł 249 zł
Kurier DPD przedpłata 9,90 zł 249 zł

Opis

 

W nowym 6. numerze FIKI.
27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W najnowszej FICE nie mogliśmy zapomnieć o tym święcie. Polski teatr dla dzieci rozkwita coraz piękniej, warto więc wiedzieć, co w trawie piszczy i jakich wartościowych spektakli po prostu nie można opuścić. Dlatego poprosiliśmy Alicję Morawską-Rubczak, by opowiedziała o zbliżającej się kolejnej edycji małych Warszawskich Spotkań Teatralnych, które odbywać się będą w stolicy od 24 marca do 3 kwietnia. Justyna Czarnota zaś podpowiada, jakie jeszcze spektakle w kraju warto zobaczyć. Agata Drwięga opowie o przedstawieniach prezentowanych w Poznaniu w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci. W tym roku czeka nas kolejna odsłona, na pewno warto będzie się wybrać do stolicy Wielkopolski. Wycieczkę taką odbyła już Myszka Spadochroniarka. Tym razem opowie o koziołkach na Ratuszu, o rogalach świętomarcińskich, ale również o atrakcjach, jakie oferuje Centrum Sztuki Dziecka – instytucja zajmująca się propagowaniem sztuki skierowanej do młodych odbiorców i organizowaniem wielu wydarzeń. W tym numerze przeczytacie wywiad z Jerzym Moszkowiczem, dyrektorem Centrum Sztuki Dziecka. Koniecznie zajrzyjcie także do rozmowy z Konradem Dworakowskim, reżyserem teatralnym! Przekonuje w niej, że dobry spektakl dla dzieci zachwyci także dorosłych widzów… Nawet Pani Sowa zainteresowała się historią teatru… Do podróży dalszych i bliższych zachęca Salvador, który sam tym razem odwiedził Odessę. Podróżnik Marek Kamiński odsłania kulisy swoich wypraw. Zaś w trzeciej części krótkiej historii kilku zabawek przeczytacie, skąd się wzięły lalki – bez nich nie istniałby tak ważny dla dzieci rodzaj teatru. Jedynie Aneta Czerska nie wspomina o Melpomenie, za to proponuje rodzicom, by rozwijali zdolności matematyczne u dzieci już od najmłodszych lat. To zupełnie tak samo jak z teatrem – można się z nim zaprzyjaźnić już w pierwszym roku życia.
Zapraszamy do lektury!
Redakcja

 Wyobraźnia – tak jednym słowem można określić główny temat najnowszej, 12. już „Fiki”. Bez wyobraźni bowiem nie byłoby ani teatru, ani książek, ani żadnego rodzaju sztuki. W przypadku dzieci, które potrafią używać jej w szczególny sposób (który często, niestety, w okresie późniejszym ulega zanikowi lub deformacji), odwoływanie się do niej ma ogromne znaczenie. W „Fice” staramy się je podkreślać niemal na każdej stronie. Czy to jeśli pomyślimy o ciekawych inscenizacjach teatralnych – zachęcamy do lektury wywiadu z Romualdem Wiczą-Pokojskim – dyrektorem Teatru Miniatura w Gdańsku, zapowiedzi 2. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci we Wrocławiu, recenzji teatralnych spektakli z różnych miast Polski; czy o muzyce, która stanie się osią przewodnią 20. Biennale Sztuki dla Dziecka w przyszłym roku w Poznaniu, o którym wspomina Hanna Gawrońska w rozmowie; czy ilustracji, czego dowodzi dr Aneta Czerska w artykule na temat bitów kreatywności. Bez wyobraźni, zarówno twórców, jak i odbiorców, nie byłoby także wartościowych książek dla dzieci, o których wspominamy w recenzjach. I wreszcie – nie byłoby „Fiki”, a wraz z nią także artykułów dla najmłodszych czytelników – E2rd – chłopiec z rysunku na ścianie – przeżywa już 6. część przygód dzięki Malinie Prześludze, Myszka Spadochroniarka tym razem ląduje na Szlaku Orlich Gniazd, a Pani Sowa zaprasza do ortograficznej zabawy w teatr. Zarówno dodatek dla dzieci, jak i zadania z angielskiego przybliżą książeczkę pt. „Alinka zaprasza na scenę”.

A my zapraszamy do lektury „Fiki” w nowej szacie graficznej i… do teatru!

Szczegóły produktu

Płeć:
chłopczyk
dziewczynka
uniwersalny
Grupa wiekowa
przedszkolak (3-6 lat)
wiek szkolny (6-9 lat)
Kategoria wiekowa
od 5 lat
od 6 lat
od 7 lat
od 8 lat
Gwarancja
producenta 12 miesięcy
PS7659

O TASHKA

Tashka powstała w 2010 roku. W chwili obecnej dwia główne kierunki firmy to ubranka dla dzieci oraz działalność wydawnicza.

Tashka to wyjątkowe ubranka dla dzieci.
Autorskie projekty. Limitowane serie. Produkowane przy użyciu najwyższej jakości tkanin.
Dzianiny testowane na zawartość substancji szkodliwych.
Ręczne wykonane w Polsce.
Produkty Tashka oakowane są ekologicznie z najwyższą starannością o szczegóły.
Idealne również na prezent.

Zwroty

  • Zwroty lub reklamacje jak zgłaszać?
  • Na zwrot masz 30 dni.

    W formularzu online łatwo i szybko wybierasz które zakupione u nas produkty chcesz zwrócić lub reklamować.
    Do zgłoszenia zwrotu potrzebujesz numeru zamówienia oraz adres e-mail podany przy zamówieniu (dla zamówień zrealizowanych bez rejestracji) lub posiadać konto w sklepie (wybierasz z listy zamówień). Jesteś informowany o każdym etapie procesu. 

  • Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji