• -15%
Łamigłówki. Grupuj piątki
Łamigłówki. Grupuj piątki
Łamigłówki. Grupuj piątki
Łamigłówki. Grupuj piątki
Łamigłówki. Grupuj piątki
Łamigłówki. Grupuj piątki
Łamigłówki. Grupuj piątki
Łamigłówki. Grupuj piątki

Łamigłówki. Grupuj piątki

obecnie brak na stanie
10,97 zł 12,90 zł -15%
Brutto

SposóbKosztGratis od
Kurier Inpost przedpłata 9,90 zł 249 zł
Kurier Inpost za pobraniem 13,90 zł -
Paczkomaty 24/7 przedpłata 9,90 zł 249 zł
Kurier DPD przedpłata 9,90 zł 249 zł

Opis

W każdej tabelce wydziel pięć grup składających się z pięciu różnych obrazków. Dla ułatwienia najpierw oddziel od siebie identyczne obrazki.


„Nietrywialna rozrywka

Oto wcale nie takie łatwe zadanie: spójrz na tabelkę złożoną z dwudziestu pięciu obrazków pogrupowanych w pięć rzędów po pięć kolumn. Następnie linią ciągłą wydziel w tabelce pięć grup złożonych z pięciu obrazków – tak, by w każdej grupie znalazł się zestaw pięciu różnych obrazków. Każda grupa musi stanowić jeden obszar, ograniczony brzegiem tabelki bądź wyrysowaną ciągłą linią. To wcale nie jest takie proste dla dziecka dopiero zaczynającego szkołę.

Książeczka Grupuj piątki to świetna propozycja dla lubiących łamigłówki. Głowy, oczywiście, nie powinna połamać, ale może zmusić szare komórki do bardziej intensywnej pracy. Na okładce zaznaczono, że jest ona skierowana do dzieci w wieku od 8 lat wzwyż. Sądzę, że wszystko zależy od dziecka. W niektórych przypadkach zaproponowane tu zadania mogą spróbować rozwiązywać dzieci młodsze. To świetny trening intelektualny i sprawnościowy. Dziecko uczy się myśleć analitycznie, rozwija wyobraźnię, uczy się również cierpliwości. Książka ma niewielkie gabaryty, można bez problemów zabrać ją ze sobą w podróż, na wakacje. Można też łatwo oderwać kartki z zadaniami – tak, by mogło je rozwiązywać jednocześnie kilkoro dzieci (oczywiście – każde dziecko inne zadanie). Taka książeczka może być zatem użyta jako swoiste urozmaicenie w czasie zajęć grupowych. Na końcu książki zamieszczono czasami przydatne rozwiązania wszystkich łamigłówek.

Rysunki są kolorowe (przyjemne dla oka pastelowe odcienie), zabawne, pomysłowe. Powinny spodobać się dzieciakom. Książeczka jest przedrukiem wydawnictwa belgijskiego. Jest, podobnie jak cała seria Zostań mistrzem!, świetnym uzupełnieniem oferty segmentu wydawnictw edukacyjnych przeznaczonych dla małolatów ciekawych świata. Brawa za pomysł wydania tych książeczek! Przydatnych przez cały rok, ale być może stanowiących szczególnie ciekawą propozycję jako prezent pod choinkę dla dzieci lubiących intelektualne rozrywki.

PS Mała rada dla początkujących: przyjrzyj się najpierw podobnym rysunkom znajdującym się obok siebie. Można je rozdzielić linią, odpowiednio poziomą lub pionową. To dobry start do rozwiązania zadania. Oczywiście najlepiej zacząć zabawę za pomocą ołówka – wszak zawsze można przy gumką poprawić nieudaną linię. Dopiero potem można wzmocnić linię kredką bądź pisakiem.”.

www.granice.pl

Dla dzieci w wieku 6+

Szczegóły produktu

Grupa wiekowa
wiek szkolny (6-9 lat)
Kategoria wiekowa
od 6 lat
Gwarancja
producenta 12 miesięcy
PS17035

Zwroty

  • Zwroty lub reklamacje jak zgłaszać?
  • Na zwrot masz 30 dni.

    W formularzu online łatwo i szybko wybierasz które zakupione u nas produkty chcesz zwrócić lub reklamować.
    Do zgłoszenia zwrotu potrzebujesz numeru zamówienia oraz adres e-mail podany przy zamówieniu (dla zamówień zrealizowanych bez rejestracji) lub posiadać konto w sklepie (wybierasz z listy zamówień). Jesteś informowany o każdym etapie procesu. 

  • Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji