Fotelik Cushi Tush + termoopakowanie 1/2 ceny

278,90 zł

Aktualnie nie jest dostępny

Numer produktu: PS3928

Polecamy w tej samej kategorii

Inni kupowali również


Fotelik Cushi Tush™ + opakowanie termoizolacyjne podwójne za 1/2 ceny  29,50 zł ( zamiast 59)

Wybor koloru opakowania proszę zakomunikowac w uwagach do zamówienia. Do wyboru 4 atrakcyjne kolory :
 • zielony
 • pomarańczowy
 • rożowó
 • niebieski
 • Fotelik Cushi Tush™ jest bardzo lekki i poręczny,
 • jest przeznaczony dla dzieci od momentu kiedy  trzymają samodzielnie główkę i próbują siadać do 18 miesiąca życia ( do 14 kg ),
 • uzyskał pozytywną ocenę pediatrów oraz spełnia normy określone w Podstawowych wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa produktów w Wielkiej Brytanii (General Product Safety Regulations 2005 (Reference CEN/TR 13387: 2004 Child use & care articles – Safety Guidelines, & EN 71: Parts 2 & 3)),
 • gwarantuje odpowiednią pozycję siedzącą bez dodatkowych pasów czy uchwytów,
 • stolik jest stabilnie osadzony w foteliku za pomocą 3 specjalnych mocowań,
 • przegroda między nogami zabezpiecza dziecko przed wysunięciem się z siedziska,
 • nisko umieszczony środek ciężkości oraz szeroka podstawa zapobiegają wywróceniu,
 • posiada wysokie, zaokrąglone na górze, wygodne oparcie oraz profilowane siedzisko, które zapewniają prawidłowe ułożenie kręgosłupa i bioder,
 • można go łatwo wyczyścić przecierając wilgotną ściereczką lub wymyć
  w zmywarce do naczyń,
 • jest produkowany w Wielkiej Brytanii z materiału, który podlega całkowitemu recyklingowi.
 
 
Materiał
Fotelik Cushi Tush™ nie jest ze styropianu! Jest wykonany z ARPRO® (spienionego polipropylenu ekspandowanego) – materiału ekologicznego i przyjaznego dla środowiska. W procesie produkcyjnym nie stosuje się żadnych lotnych związków organicznych, węglowodorów ani innych substancji szkodliwych dla środowiska. 
 
ARPRO® podlega całkowitemu recyklingowi. Jest materiałem tak wytrzymałym, że wykorzystuje się go w przemyśle motoryzacyjnym. Produkuje się z niego kilkanaście elementów Nissana Qashqai.
 
 
Dostępne kolory
Fotelik Cushi Tush™ jest dostępny w 6 kolorach: 4 jednolitych oraz 2 mieszanych. 
Foteliki w kolorach mieszanych wyglądają jak cętkowane.
 
Produkt wyprodukowany w WIELKIEJ BRYTANII
 
Wymiary i waga
Długość: 42 cm
Wysokość: 30 cm
Szerokość: 38 cm
Waga: 825 g
 
 
OPINIA EXPERTA
 

Dr n. reh. Jolanta Stępowska - kierownik Zespołu Poradni Specjalistycznych i Rehabilitacyjnych "MALUCH", Warszawa, ul. Chrzanowskiego 13

Cushi Tush to fotelik, który zadziwił mnie od początku. Jest stworzony specjalnie dla dzieci, które potrafią już utrzymać głowę w pionie, a ponadto w ich rozwoju nadchodzi czas przejścia do pozycji siadu.
Producent słusznie zaznacza, że rozpoczęcie używania fotelika zależy od indywidualnego rozwoju dziecka. Niektóre dzieci mają problemy z siedzeniem z powodu choroby, ale dla niektórych po prostu nie przyszedł czas na zmianę pozycji na wyższą. Sugestia producenta wykorzystania fotelika od wieku 3 do 18 miesięcy życia jest trafna, jednak warto zaznaczyć, iż powinien on być przeznaczony dla dzieci, które dobrze opanowały umiejętność utrzymania głowy, co najczęściej zdarza się ok. 5 miesiąca życia – dopiero wtedy dziecko powoli zaczyna siadać. 
 
Fotelik jest niezwykle przydatny w pracy fizjoterapeuty, ponieważ umożliwia dziecku poprawny siad poprzez bardzo dobre podparcie guzów kulszowych. Taki prawidłowy siad poprawia napięcie w osi ciała, właściwie ustawia miednicę, co przekłada się przede wszystkim na stabilność kręgosłupa. Pozycja ta zapewnia prawidłowe napięcie posturalne. Konstrukcja fotelika zapewnia odpowiedni rozstaw kończyn dolnych oraz prawidłową fiksację stóp. Pozwala to na uwolnienie kończyn górnych i swobodne nimi poruszanie, co często bywa niemożliwe przy chorobie MPDz. Dzięki odpowiedniej podporze dziecko może uczyć się manewrować rękami, co prowadzi do rozwoju małej motoryki. Ponieważ fotelik zapewnia prawidłową pozycję można w nim sadzać również dzieci o obniżonym napięciu mięśniowym. Dodatkowo na stoliku można umieścić zabawki. Wpłynie to pozytywnie na koordynację i równowagę dziecka.
 
Fotelik wykonano z materiału lekkiego choć bardzo wytrzymałego i łatwego do utrzymania w czystości, a produkcja w Wielkiej Brytanii oraz szereg przeprowadzonych tamże testów daje pewność, że jest bezpieczny dla dziecka. 
 
Wedle zasad bezpieczeństwa podanych przez producenta, Cushi Tush można używać stawiając go na podłodze. Należy pamiętać, że stół, krzesło czy kanapa mogą nie być wystarczająco równą i stabilną powierzchnią. Nie należy go stosować jako fotelika samochodowego. Warto jednak podkreślić, że wykorzystanie fotelika Cushi Tush na podłodze jest równie cenne. Najważniejsze jest, by dziecko odkrywało powoli świat nauczone odpowiedniej pozycji siadu i wiedziało, jak utrzymać proste plecy, bo to warunkuje jego dalszy właściwy rozwój.
Gwarancja: producenta 12 miesięcy
Oceny

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.