Zabawki dla rocznej dziewczynki - top 40 najbardziej trafionych

Dziecko kończące pierwszy rok życia ma zdecydowanie inne potrzeby niż niemowlak. Jest przede wszystkim coraz bardziej samodzielne i aktywne. Większość maluchów w tym wieku roku stawia już pierwsze kroki, mówi proste słowa oraz rozumie i spełnia niezbyt skomplikowane polecenia. Roczniak ma mnóstwo energii, z radością poznaje otaczający go świat i jest bardzo ruchliwy. Potrzebuje zatem zabawek, które będą wspierały jego rozwój na tym etapie. Jeśli zastanawiasz się co dla rocznej dziewczynki wybrać na prezent, koniecznie zobacz nasze propozycje.

Czym się kierować wybierając zabawki dla rocznej dziewczynki?

  • Zainteresowania rocznej dziewczynki

Obserwując roczne dziecko, można zauważyć, które aktywności lubi najbardziej. Przyglądając się jego codziennym zabawom, łatwiej będzie nam określić jaka zabawka daje mu największą przyjemność, czy interesuje się układaniem klocków, czy większą frajdę sprawiają mu zabawki interaktywne, a może przepada za oglądaniem książeczek? Jeśli mamy taką możliwość, warto zapytać rodziców o to, czym w dziecko najchętniej się bawi.


  • Bezpieczeństwo

Poszukując zabawki dla rocznego dziecka, należy sprawdzić przede wszystkim czy posiada ona certyfikat CE. Aby mieć pewność jego autentyczności, najlepiej wybierać produkty renomowanych marek i nie ryzykować zakupu najtańszych produktów z Chin. Aby zabawka była w pełni bezpieczna dla malucha należy również sprawdzić jej oznaczenie wiekowe. Niezależnie od tego powinniśmy zwrócić uwagę także na to, czy wybrany produkt nie ma ostrych krawędzi ani małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.


  • Posiadany budżet

Pierwsze urodziny obchodzone są zazwyczaj bardzo uroczyście, nie oznacza to jednak, że musimy wydać fortunę na upominek dla małego jubilata, aby go uszczęśliwić. Zanim wyruszymy na poszukiwanie idealnego prezentu dla rocznego dziecka, warto zaplanować jaką kwotę chcemy i możemy na niego wydać. Poniżej znajdziecie wiele ciekawych propozycji zabawek dla dzieci w tym wieku, posegregowanych według cen. W naszym zestawieniu są zabawki za kilkadziesiąt i za kilkaset złotych. Ich wspólną cechą jest to, że łączą w sobie radość zabawy i wsparcie rozwoju dziecka.

Prezent dla rocznej dziewczynki do 50 zł

Lalka to najbardziej klasyczna zabawka dla dziewczynek. Dla młodej damy, która kończy właśnie rok, najodpowiedniejsza będzie niezbyt duża, miękka lala przytulanka, którą będzie mogła zbierać ze sobą do łóżka jak np. ta oferowana przez markę Little Dutch. Wśród zabawek do 50 zł znajdziemy również wiele edukacyjnych, odpowiednich dla rocznego dziecka. Możemy wybrać prostą pętelkę, która podczas zabawy pomoże dziecku doskonalić sprawność małych rączek. Malucha w tym wieku z pewnością zainteresują także różnego rodzaju proste układanki puzzle, polegające na dopasowywaniu kształtów. Ważne, aby stopień ich trudności był dopasowany do zdolności dziecka. Zabawka do ciągnięcia na sznurku będzie odpowiednia dla malucha, który potrafi już samodzielnie chodzić. Podążające za nim kolorowe zwierzątko czy samochodzik, z pewnością zachęci go do większej aktywności fizycznej i doskonalenia niedawno zdobytej umiejętności chodzenia. Dobrym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka, mogą być również zabawki, które sprawią, że wieczorna kąpiel będzie wspaniałą zabawą. Możemy zdecydować się na książeczkę kąpielową np. marki Little Dutch lub zabawkę, która świeci lub zmienia kolor pod wpływem wody. Wybierając upominek z okazji pierwszych urodzin, warto postawić także na książeczki. Należy jednak pamiętać o tym, że roczne dziecko potrzebuje innych niż niemowlak. Dla malucha, który kończy rok, odpowiednie będą takie, które opowiadają krótkie historyjki, zilustrowane pięknymi rysunkami. Roczniakowi z pewnością przypadną do gustu również te z ruchomymi elementami.

Zabawki dla rocznej dziewczynki od 50 zł do 100 zł

W tym przedziale cenowym znajdziemy wiele ciekawych i wartościowych dla rozwoju dziecka zabawek, które nie zrujnują naszego portfela. Jedną z nich są różnego rodzaju drewniane układanki polegające na dopasowywaniu elementów według kolorów i kształtów. Dla rocznego dziecka to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale także doskonałe ćwiczenie motoryki małej. Oprócz klasycznych układanek z uchwytami ułatwiającymi ich złapanie, dla dziecka w tym wieku sprawdzą się również klocki z prostymi obrazkami do ułożenia. Poszukując prezentu dla rocznego dziecka, warto postawić również na zabawki interaktywne, które wspomagają koordynację wzrokowo-ruchową i uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Kolorowe przyciski, włączające wesołe melodie czy ruchome elementy drewnianej zabawki np. dzięcioła na drzewie marki Oribel, które dziecko może obracać lub przesuwać powinny być dopasowane wielkością i kształtem do zdolności motorycznych roczniaka. Klocki, które są jedną z najbardziej klasycznych zabawek dla dzieci to także dobry pomysł na urodzinowy prezent. Roczniak poradzi sobie z układaniem prostych konstrukcji. Wiele radości da mu także burzenie tych zbudowanych przez rodzica. Wybierając klocki dla rocznego dziecka, należy wrócić uwagę na ich wielkość, aby maluch bez problemu mógł je złapać. Ważne jest także to, aby miały bezpieczne krawędzie. Fajnym pomysłem na prezent będą również klocki w wózku do ciągnięcia. Jako zabawka dla rocznej dziewczynki z pewnością sprawdzi się także miękka przytulanką, wykonana z przyjemnego w dotyku materiału. Możemy wybrać zwierzątko lub klasyczną lalkę. Ważne jest, żeby nie miała żadnych ostrych elementów, aby dziecko bezpiecznie mogło się do niej przytulać i zabierać ze sobą do łóżka. Wybierając zabawki do kąpieli, jako upominek z okazji pierwszych urodzin możemy sprawić że maluch nie będzie mógł się doczekać, kiedy znów znajdzie się w wannie. Ciekawą propozycją dla dziecka w tym wieku będzie zabawka, która reaguję na kontakt z wodą np. światłem. Warto również wybrać na prezent zabawki sensoryczne, które wspaniale stymulują umysł dziecka i dzięki bodźcom sensorycznym stymulują obie półkule mózgu.

Zabawki dla rocznej dziewczynki od 100 zł do 150 zł

Jeśli możemy przeznaczyć na prezent wspomnianą wyżej kwotę, z łatwością znajdziemy wiele ciekawych zabawek. Jedną z naszych propozycji jest pociąg z klockami do ciągnięcia marki Janod. W zestawie znajdują się trzy platformy na kółkach, na których dziecko może budować wagoniki według własnego pomysłu. Odpowiednimi klockami dla rocznego dziecka będą także takie, z których można układać wieże lub inne konstrukcje. Zabawki tego typu rozwijają wyobraźnię przestrzenną malucha oraz trenują jego koordynację wzrokowo ruchową. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawki sensoryczne, mogą przynieść wiele korzyści dla jego rozwoju. Warto zatem postawić np. na duże miękkie klocki z geometrycznymi elementami, do wkładania w miejsca pasujące do nich kształtem. Atrakcyjność zabawy nimi podnosi zróżnicowanie faktur i materiałów, z których je wykonano. Zabawką sensoryczną, której zakup warto rozważyć, poszukując prezentu dla rocznego dziecka, jest także kula sensoryczna z małymi piłeczkami w różnych kolorach i fakturach. Jeśli wolimy postawić na klasykę. Zabawką, która zawsze doskonale sprawdza się w roli prezentu urodzinowego, jest maskotka. Wybierając taką dla rocznego malucha, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby nie miała żadnych kanciastych elementów i była przyjemna w dotyku. Ulubiona przytulanka jest bardzo ważna dla dziecka, które często chce, aby towarzyszyła mu przez cały czas, nie tylko podczas zasypiania. Tego typu zabawki dla rocznej dziewczynki powinny być zatem łatwe do utrzymania w czystości. W tym przedziale cenowym możemy znaleźć także bardziej złożone zabawki do kąpieli jak np. różnego rodzaju zestawy do wędkowania w wannie i nie tylko. Łowienie rybek czy innych elementów z wody doskonale ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową dziecka i dodaje maluchowi pewności siebie, kiedy udaje mu się wykonać zadanie.

Zabawki dla rocznej dziewczynki od 150 zł do 200 zł

Odpowiednim prezentem dla roczniaka z pewnością będą także drewniane zabawki dla dzieci, które wyróżnia wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Zabawa nimi daje wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Układanie prostych elementów według kolorów czy kształtów doskonali sprawność malucha w zakresie motoryki małej. Poza tym rozwija jego wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Roczne dzieci uwielbiają również zabawki interaktywne. Ciekawą propozycją dla maluchów w tym wieku jest króliczek marki Alilo, który jest bardzo wszechstronny. Może pomagać dziecku w zasypianiu. Odtwarza bajki i kołysanki, a także uspokajający biały szum. Będzie pomocny również podczas nauki rozpoznawania kolorów i pierwszych angielskich słówek. Jest całkowicie bezpieczny, nie ma ostrych krawędzi i jest wytrzymały na wstrząsy. Jeśli niekoniecznie chcemy kupować dziecku kolejną zabawkę, dobrym pomysłem na prezent dla rocznej dziewczynki, mogą być naklejki na ścianę. Pięknie wykonane, pastelowe zwierzątka zdobiące pokój małej jubilatki z pewnością sprawią jej wiele radości.

Zabawki dla rocznej dziewczynki 200zł +

Dysponując nieco większym budżetem, warto postawić na pchacz, który będzie zachęcał dziecko do doskonalenia umiejętności chodzenia. Zaletą wózków drewnianych do pchania jest to, że są stabilne, a dziecko może wykorzystywać je do różnego rodzaju zabaw. Mogą służyć np. do przewożenia zabawek lub zabierania na spacery ulubionej lalki. Roczniaki lubią również zabawki, które reagują na ich działanie np. wciskanie przycisków. Interaktywny króliczek marki Alilo jest wyjątkowy. Został wykonany z bardzo wytrzymałego materiału dlatego niestraszne mu wstrząsy ani upadki. Ma funkcję nagrywania głosu i gniazdo na karty pamięci Micro SD, dzięki czemu może odtwarzać pliki MP3. Może towarzyszyć dziecku podczas zabawy w ciągu dnia i pomagać mu w zasypianiu wieczorem. Może odtwarzać bajki kołysanki i inne piosenki. W nocy może świecić, dając dziecku poczucie bezpieczeństwa. Doskonałym pomysłem na prezent dla rocznego dziecka będzie także stolik edukacyjny. Jeśli zdecydujemy się na ten oferowany przez markę Janod, możemy mieć pewność, że jest bardzo stabilny i starannie wykonany. Największą zaletą tego stolika edukacyjnego jest jednak to, że oferuje maluchowi wiele różnych aktywności wspierających jego rozwój. Sorter wspomaga naukę rozpoznawania kształtów i kolorów, pętelki doskonalą umiejętności motoryczne dziecka, podobnie jak piramidki do układania i ślimak do przesuwania po torze.

Jak widać, niezależnie od tego, jak dużym budżetem dysponujemy, możemy znaleźć zabawki dla rocznej lub półtorarocznej dziewczynki, które nie tylko sprawią mu mnóstwo radości, ale będą także doskonałym wsparciem jej rozwoju. Nawet jeśli dysponujemy tylko sumą 50 zł, możemy znaleźć dobrej jakości zabawki dla dziewczynek, które będą bezpieczne dla dziecka. Pod warunkiem oczywiście, że postawimy na uznanych producentów zabawek, do których zaliczają się m.in. wspomniane wyżej marki Little DutchJanodOribel, czy Alilo.

Przeczytaj również inne artykuły: