dzieciusiowo 2.png

Cyrk z cyrkiem

Dzieciusiowo.pl testowało kartonową piramidę: wieża ze zwierzątkami Cyrk Janod gwarantuje mnóstwo możliwości wykorzystania i aranżowania kolejnych zabaw. Kartonowe pudełka z motywami cyrkowego taboru są proste, piękne i wielozadaniowe.

  • Dla najmłodszych – budowanie i burzenie. Układanie pudełek od największego do najmniejszego lub odwrotnie, to fascynujący proces twórczy już dla rocznego dziecka. Jeszcze przyjemniejsze bywa radosne burzenie konstrukcji.
  • Zwierzątka – bohaterowie niezliczonych historyjek, scenek, przygód. Mali aktorzy mogą wczuć się w ich losy, wydawać dźwięki, podziwiać historie opowiadane przez opiekunów. Starsze dzieci mogą próbować układać zwierzątka w piramidkę. 
  • Cyrkowe miasteczko - Można też po prostu bawić się w cyrkowe miasteczko a zwierzątka mieszkające w pudełkach animować, jak postaci z bajkowych historii. 
  • Cienie – dopasowywanie zwierzątek do ich odrysowanych cieni (kontury odrysowane wcześniej przez opiekuna na kartce). Zadanie jest utrudnione, ponieważ figurki są dwustronne i trzeba je prawidłowo obrócić. 
  • Nauka liczenia - na pudełkach umieszczone są cyferki, a zadaniem dziecka jest umieszczenie na nich odpowiedniej liczby wybranych elementów. 
  • Rzucanie do celu – do pudełek można wrzucać kulki papieru, małe klocki lub inne małe obiekty. Liczba punktów jest zależna od wielkości pudełka: punktacja zgodna z cyferkami na nim umieszczonymi.

Dla najmłodszych

Zwierzątka
cyrk-23.jpg

Cyrkowe miasteczko
12 (1).jpg

Cienie

Nauka liczenia

Rzucanie do celu


ZOBACZ WIĘCEJ NA AUTORSKIM BLOGU 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz