Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka rodzice zwykle zaczynają od łóżeczka i jego wyposażenia. Oprócz wygodnego materaca, kołderki, płaskiej poduszki oraz pościeli, jednym z najważniejszych akcesoriów jest ochraniacz. Początkowo będzie spełniał raczej funkcję dekoracyjną, ponieważ młody człowiek tuż po urodzeniu nie jest jeszcze zbyt aktywny. Później jednak, jak sama nazwa wskazuje, jego najważniejszym zadaniem będzie ochrona delikatnej główki dziecka przed uderzeniem o twarde szczebelki łóżeczka oraz zapobieganie wkładaniu pomiędzy nie rączek i nóżek.

Rola ochraniacza jest nie do przecenienia w chwili kiedy dziecko staje się coraz bardziej aktywne, zaczyna samodzielnie przemieszczać się w łóżeczku i próbuje siadać. Chroni on nie tylko przed uderzeniem główką o szczebelki, ale także przed zaklinowaniem kończyn, co może spowodować urazy. Kupując wyprawkę dla niemowlaka możemy wybrać ochraniacz krótki, czyli osłaniający tylko połowę łóżeczka. Montuje się go zwykle w przedniej części łóżeczka po to, aby osłaniał przede wszystkim głowę dziecka. Dostępne są również ochraniacze długie, zabezpieczające wszystkie ścianki łóżeczka. Warto rozważyć ten zakup, szczególnie jeśli zamierzamy używać łóżeczka również jako kojca.

Często ochraniacz jest elementem kompletu pościeli i kolorystycznie jest do niej dopasowany. Nie jest to jednak konieczność. Kolor ochraniacza możemy bowiem dobrać do innych detali w pokoju dziecięcym. Wybierając ochraniacz należy zwrócić uwagę na kolory nie tylko ze względów estetycznych. Nie mogą one być zbyt jaskrawe, ponieważ będą pobudzać i utrudniać dziecku zasypianie.
Trzeba pamiętać, że w początkowej fazie życia niemowlęcia, jego oczka nie są jeszcze w pełni dojrzałe. Dziecko nie widzi jeszcze wyraźnie, jest jednak podatne na jaskrawe kolory. Działają one pobudzająco i świetnie sprawdzają się w zabawkach, do wystroju łóżeczka lepiej jednak wybrać pastele albo stonowane wzory.

Warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w dwie sztuki, na zmianę aby nasze dziecko było bezpieczne także wtedy, kiedy będziemy musieli zrobić pranie. Dobrze dobrany i zamocowany ochraniacz nie tylko zagwarantuje komfort dziecku, a nam pewność, że nic mu się nie stanie, ale także sprawi, że wnętrze łóżeczka stanie się bardziej przyjazne i przytulne.

ZdjęcieNazwaDługośćWymiaryMateriałZapięcieInne cechy wyróżniające
Lamps&Co krótki 185x27 cm - wypełnienie: sprężysta włóknina poliestrowa - na kokardki

- jest dwustronny

Mamas&Papas, Bird Kol. Patternology krótki 143x32 cm - pokrycie: 100% bawełna
- wypełnienie: 100% poliester
- na tasiemki - jest dwustronny
Done by Deer długi 350x30x4 cm

- pokrycie: 100% bawełna

- wypełnienie: pianka poliestrowa

- brak, umieszcza się go przy bokach łóżeczka - zdejmowany pokrowiec
Poofi długi 420x28 cm

- pokrycie: 95% bawełna

- wypełnienie: poliestrowa włóknina silikonowa
- troczki

- zdejmowany pokrowiec

- dowolna regulacja długości ochraniacza
Effi długi 360x30 cm

- pokrycie: 100% bawełna jerseyowa

- wypełnienie: hipoalergiczna pianka
- troczki - jest elementem kompletu - można zakupić prześcieradełko z tej samej serii

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz