Kosz mojżesza jak wybrać najlepszy

Kosz Mojżesza to dużo lepsze miejsce do spania dla noworodka i kilkumiesięcznego maluszka niż tradycyjne łóżeczko. Niektórzy rodzice mogą uznać zakup kosza za zbędny wydatek, sądząc że dziecko od pierwszych dni swojego życia, może spać w łóżeczku lub ewentualnie wózku. Analizując jednak korzyści jakie kosz daje i rodzicom i dziecku, szybko przekonamy się, że jest on wręcz niezbędnym elementem wyprawki.

Zalety kosza Mojżesza

PRZYTULNY – dla noworodka, przyzwyczajonego do ciasnoty w brzuchu mamy, standardowe łóżeczko może okazać się przestrzenią trudną do zaakceptowania. Kosze są dużo mniejsze i zazwyczaj przytulnie wykończone, dzieki czemu dziecku jest wygodnie i czuje się bezpiecznie, stopniowo przyzwyczajając się do nowego otoczenia.

GWARANTUJE BLISKOŚĆ 24H – niewielki rozmiar kosza pozwala na umieszczenie go tuż przy łóżku rodziców, nawet w bardzo małej sypialni. Jest także doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na urządzenie dziecku własnego pokoju, ale nocą, szczególnie w pierwszych miesiącach, chcielibyśmy mieć malca jak najbliżej siebie. Poza tym rozmiar i waga kosza pozwolą nam na swobodne przenoszenie go po całym mieszkaniu.

POZWALA NA WIĘCEJ SNU – kosz Mojżesza, co prawda, nie sprawi, że nie będziemy musieli w ogóle wstawać w nocy, ale z pewnością nam to ułatwi, przede wszystkim dlatego, że dziecko będzie na wyciagnięcie ręki. Jeśli dodatkowo kupimy stojak wyposażony w płozy, łatwo będziemy mogli ukołysać malca do snu. To rozwiązanie szczególnie może nam się przydać podczas kolki lub bolesnego ząbkowania, kiedy dziecko ma problemy z zasypianiem.

BEZPIECZNY – wielu rodziców, pragnących nocą mieć dziecko jak najbliżej siebie, obawia się zabierać je do własnego łóżka. Słusznie zresztą, bo przez sen, przypadkiem możemy przygnieść malca własnym ciałem co może być bardzo niebezpieczne. Kosz pozwoli nam na bezpieczną bliskość.

KOMFORTOWY SEN DZIECKA – kosze wyposażone są w materace przystosowane do potrzeb i anatomii dziecka, poza tym producenci dbają o to, aby były przewiewne, niezależnie od materiału z jakiego zostały wykonane. Dziecku będzie zatem dużo wygodniej w koszu, niż w naszym łóżku.

ŁATWY PRZENOSZENIA – niewielki rozmiar i waga kosza sprawią, że doskonale sprawdzi się on również w dzień. Dzięki specjalnym uchwytom z łatwością będziemy mogli przenosić go w dowolne miejsce w mieszkaniu, aby mieć malca zawsze na oku. W ten sposób zagwarantujemy mu wygodę i bezpieczeństwo nie tylko podczas snu, ale również komfort w trakcie zabawy.


Jak długo można bezpiecznie używać kosza Mojżesza?
Specjaliści zalecają używanie kosza do 6. miesiąca życia dziecka, jednak to jak długo będziemy z niego korzystać jest bardzo indywidualną sprawą i zależy nie tylko od wzrostu dziecka, ale także od jego ruchliwości. Powinniśmy bacznie obserwować malca i kiedy stwierdzimy, że jest na tyle ruchliwy, że mógłby samodzielnie wydostać się z kosza, oznacza to, że czas z niego zrezygnować.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

ROZMIAR – na rynku dostępne są kosze w różnych rozmiarach, mieszczące się w przedziale mniej więcej od 65 - 74 cm długości. Decydując się na zakup warto wybrać większy model, dzieki czemu kosz posłuży nam dłużej.
MATERIAŁ – poszukując idealnego kosza możemy wybierać spośród wiklinowych, filcowych, plastikowych, a nawet tekturowych. W każdym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na to, czy dany materiał jest bezpieczny dla dziecka i czy nie zawiera szkodliwych substancji.
PRZEWIEWNOŚĆ – budowa kosz powinna zapewniać swobodny przepływ powietrza wewnątrz, tak aby dziecko się nie pociło. Kosze wiklinowe z racji użytego materiału dają taką gwarancję, jednak w przypadku koszy wykonanych z plastiku, warto zwrócić uwagę, czy producent zadbał o otwory wentylacyjne wentylacyjne w ściankach bocznych oraz podstawie dnie.
ŁATWOŚĆ UTRZYMANIA W CZYSTOŚCI – poszycie kosza powinno być łatwo zdejmowane do prania, podobnie jak i powłoka materaca. Co jakiś czas powinniśmy także odświeżyć sam kosz, aby w zakamarkach nie gromadził się kurz i roztocza.
WAGA – im kosz będzie lżejszy, tym łatwiej będzie nam go przenosić w dowolne miejsce.
MOCNE UCHWYTY – większość koszy wyposażonych jest w uchwyty do przenoszenia. Dokonując wyboru powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, czy są stabilnie zamocowane i wytrzymałe.
STOJAK – jeśli chcemy używać kosza również jako kołyski, wybierzmy model ze stojakiem wyposażonym w płozy, możemy także dokupić oddzielnie stojak do bujania.


ZdjęcieNazwaRozmiarWaga AkcesoriaCharakterystyka
Kosz Mojżesza Moba MOBA, Kosz Mojżesza

82.4 x 42.8 x 39.3 cm

wysokość 39,3 cm
rozmiar materacyka 70x30

2 kg - jest bardzo lekki

Kosz Moba ma bogate akcesoria do dokupienia


 • to jedyny kosz Mojżesza, który ma rączki zintegrowane z całym koszem
 • tworzywo z którego  wykonany jest kosz ma właściwości antygrzybiczne iantyalegriczne
 • ma dużą ilość otworów wentylacyjnych zapeniająć odpowiednią cyrkulacje powietrza
 • przeznaczony jest dla dzieci do 9 kg o  wzroście 69 -70 cm
 • Kosz Moba zaprojektowany został przy współpracy z ekspertami z fundacji zapobiegania SIDS
CHILDHOME, Kosz Mojżesza

88x28x31

Nie posiada i nie należy go stawiać na żadnych innych stojakach
 • wykonany jest z wikliny z łuski kukurydzianej
 • nie posiada stojaka i nie należy go stawiać na żadnym innym stojaku
 • jako dodatkowy asortyment można dokupić pokrowiec na kosz mojżesza
 • 13 uchwytów przy pałąkach dzieki czemu zabawki można montować na różnej wysykości
 • 5 kolorowych zawieszek
 • specjalna poduszka do ćwiczeń na brzuszku

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz