Mikołajki 2021 - ponad 100 trafionych pomysłów na prezent

Wszystkie dzieci uwielbiają dostawać prezenty, a mikołajki to czas, kiedy szczególnie na nie czekają. Chcemy zatem znaleźć wyjątkowy prezent, który sprawi naszemu maluchowi jak najwięcej radości. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając zabawki? Który pomysł na prezent będzie najlepszy? Poszukując pomysłu na prezent na mikołajki dla dzieci najlepiej kierować się aktualnymi zainteresowaniami malucha i jego wiekiem. Odpowiednio dobrana zabawka da dziecku największą frajdę z zabawy i najkorzystniej wpłynie na jego rozwój. Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo. Najlepiej wybierać produkty renomowanych marek, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Wybierając zabawki dobrej jakości, nie musimy się również obawiać, że przypadkowo się połamią podczas zabawy i zranią dziecko. Jeśli nie mamy pomysłu na prezenty na mikołajki, a nie możemy zapytać rodziców, jakie zabawki dla dzieci sprawiłyby największą radość maluchowi, którego chcemy obdarować, zawsze dobrym rozwiązaniem będzie karta podarunkowa do Fabryki Wafelków. Każde dziecko będzie szczęśliwe, gdy samo będzie mogło wybrać, co tylko zechce w sklepie z zabawkami. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji, które mogą być pomocne podczas szukania pomysłu na prezenty od Mikołaja. Na początek prezentujemy zabawki dla rocznego dziecka.

Prezent dla rocznego dziecka

Roczniak potrafi już samodzielnie się przemieszczać, mówi pierwsze słowa i spełnia proste polecenia. Ma mnóstwo energii i z radością poznaje otaczający go świat. Zabawki dla niemowląt stały się już dla niego mało atrakcyjne. Zabawki dla rocznego dziecka powinny nie tylko dawać maluchowi radość z zabawy, ale również wspierać jego rozwój poprzez naukę logicznego myślenia i obserwowanie zależności przyczynowo skutkowych, zachęcanie do nauki rozpoznawania kolorów, rozróżniania zwierząt, kształtów, czy innych nowych form. Jako prezent dla rocznego dziecka świetnie sprawdzą się różnego rodzaju zabawki interaktywneinstrumenty muzyczneksiążeczkizabawki sensoryczne oraz takie, które zmotywują malucha do doskonalenia niedawno opanowanej sztuki chodzenia, jak np. drewniane zwierzątka lub inne zabawki do ciągnięcia na sznurku. Poniżej przedstawiamy listę zabawek, które wprost idealnie sprawdzą się jako prezent dla rocznego dziecka.

Prezent dla 2 latka

Zabawki, które wybierzemy na prezent dla 2 latka, powinny nie tylko korzystnie wpływać na jego rozwój ruchowy, ale także kształtować jego wyobraźnię oraz ćwiczyć logiczne myślenie. Doskonałym wyborem będą zatem dobrane do wieku dziecka gry planszowepuzzle układanki. Pomagają one maluchowi ćwiczyć zdolność kojarzenia faktów, a także doskonalić umiejętności z zakresu motoryki małej. Ciekawą propozycją dla dwulatka będą także zabawki edukacyjne oraz interaktywne instrumenty muzyczne. Dobrym pomysłem mogą być również zabawki, które można wykorzystać do odgrywania ról jak np. różnego rodzaju akcesoria kuchenne. Sprawdzą się one nie tylko jako zabawki dla dziewczynek, ponieważ wszystkie dzieci, także chłopcy, w tym wieku lubią naśladować czynności wykonywane przez dorosłych. Jeśli zależy nam na tym, aby zachęcić malucha do większej aktywności fizycznej, również jako prezent dla 2 latka doskonale sprawdzi się drewniane zwierzątko lub inna zabawka do ciągnięcia na sznurku.

Prezent dla 3 latka

Wybierając prezent dla 3 latka, warto pamiętać o tym, że dzieci w tym wieku chętnie i szybko uczą się nowych rzeczy. Dobrym pomysłem z pewnością będą zatem różnego rodzaju zabawki edukacyjne, pobudzające wyobraźnię i spostrzegawczość malucha. Powinny również pomagać dziecku rozumieć zależności przyczynowo skutkowe oraz rozwijać jego sprawność manualną. Warto także postawić na taki prezent dla 3 latka, który będzie poszerzał zasób jego słownictwa, czyli np. książeczki. Dobrym pomysłem będą także różnego rodzaju gry trenujące pamięć malucha oraz zabawki, które mogą być wykorzystane do odgrywania ról, jak np. zestaw lekarski, akcesoria kuchenne czy wyposażenie sklepu. Każdy kilkulatek lubi bowiem zabawy, podczas których może naśladować zachowania dorosłych. Im dziecko jest starsze, tym bogatszą ma wyobraźnię, która pozwala mu wymyślać ciekawsze sytuacje.

Prezent dla 4 latka

Czteroletnie dziecko jest już dosyć samodzielne, zazwyczaj ma ukierunkowane zainteresowania i jest w miarę sprawne manualnie. Jest ciekawe świata, dostrzega związki przyczynowo skutkowe i zadaje mnóstwo pytań. Łączy fakty i wyciąga wnioski. Potrafi przez dłuższą chwilę bawić się samo. Poszukując pomysłu na prezent dla 4 latka, możemy postawić na różnego rodzaju gry planszowe, ćwiczące jego zdolności w zakresie motoryki małej i jego spostrzegawczość. Dziecko w tym wieku chętnie będzie bawiło się także różnego rodzaju puzzlamiukładankami czy klockami konstrukcyjnymi. Dobrym pomysłem na prezent dla 4 latka będzie także zestaw kreatywny. Możemy wybrać taki do rysowania, malowania, albo tworzenia biżuterii czy zabawy z masą plastyczną. To doskonałe ćwiczenie sprawności manualnej. Tego typu prezent na mikołaja to również mnóstwo satysfakcji z samodzielnego wykonania zadania.

Prezent dla 5 latka

Dziecko w wieku pięciu lat wie, czego chce, co go interesuje i potrafi wskazać, jakie zabawy sprawiają mu najwięcej przyjemności. Pamiętajmy także o tym, że nasz maluch już niedługo osiągnie dojrzałość szkolną. Warto zatem poszukać zabawek rozwijających zdolności, które będą przydatne, kiedy już rozpocznie naukę w zerówce. Dobry pomysł na prezent dla 5 latka to zatem różnego rodzaju zestawy kreatywne, zachęcające do malowania, rysowania, wycinania czy klejenia. Jeśli zależy nam na tym, aby znaleźć wyjątkowy prezent dla dziewczynek, możemy postawić na zestaw do robienia biżuterii lub kreatywny kołonotatnik do projektowania ubrań. Jako prezent dla 5 latka sprawdzą się różnego rodzaju układanki i puzzle, a także gry planszowe, szczególnie te, które łączą w sobie funkcję rozrywkową i edukacyjną.

Prezent dla 6 latka

Wybierając prezent dla 6 latka, należy pamiętać, że dziecko w tym wieku nie jest już maluchem. Osiągnęło już przecież dojrzałość szkolną i dynamicznie się rozwija. Ma swoje zainteresowania i pasje, które warto wspierać i rozwijać. Możemy poszukać zestawów kreatywnych, które odpowiadają jego zainteresowaniom, lub podsunąć mu nowe rodzaje aktywności zgodne z jego preferencjami. Jeśli szukamy ciekawej zabawki dla dziewczynek, warto rozważyć zakup zestawu do tworzenia papierowych laleczek 3D lub Stempelków Słodziaków od marki Janod. Chłopców z kolei bardziej mogą zainteresować gry zręcznościowe polegające np. na rzucaniu do celu. Jako prezent na mikołajki dla dzieci w tym wieku z pewnością sprawdzą się również różnego rodzaju gry planszowe, w których będą mogli uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny. Zanim wybierzemy prezent dla 6 latka, powinniśmy jednak przede wszystkim dowiedzieć się co lubi.

Prezent dla 7 latka | Prezent dla 8 latka

Znalezienie pomysłu na prezent dla 7 latka, czy prezent dla 8 latka nie jest wcale takie proste. Dziecko w tym wieku jest już uczniem, który w większości przypadków ma określone zainteresowania i potrafi wskazać aktywności, które lubi oraz te, za którymi nie przepada. Jeśli jednak wybieramy prezent dla 7 latka, który jeszcze niczym szczególnym się nie interesuje, możemy zaproponować młodemu człowiekowi nowe aktywności. Dziecko w tym wieku chętnie sięgnie po ciekawy zestaw kreatywny, czy różnego rodzaju gry planszowe i edukacyjne. Doskonałym pomysłem na prezent dla 8 latka będą również gry zręcznościowe, z których zimą można korzystać w domu, a latem na podwórku.

Karta podarunkowa Fabryki Wafelków

Niezależnie od tego, czy wybieramy zabawki dla niemowląt, czy zabawki dla dzieci w starszym wieku nie należy kierować się wyłącznie ich ceną. Jak widać prezent na mikołaja, wcale nie musi być drogi, aby sprawił dziecku radość. Najważniejsze jest to, aby był dopasowany do etapu rozwoju, na jakim jest aktualnie dziecko i był zgodny z jego zainteresowaniami. Wybierając prezenty od Mikołaja, zawsze warto zastanowić się również nad tym, czy dana zabawka jest bezpieczna i czy korzystnie wpłynie na rozwój malucha. Pamiętajmy także, że jeśli obejrzeliśmy już mnóstwo zabawek, ale wciąż nie pojawił się pomysł na prezent, zawsze możemy zdecydować się na kartę podarunkową.


Karty podarunkowe, o wartości od 30 zł do 2000 zł.

Przeczytaj również inne artykuły: