Prezenty na święta dla rocznego dziecka

Wszystkie dzieci ze szczególną niecierpliwością i ciekawością czekają na prezenty od Mikołaja. Jak jednak znaleźć odpowiednie zabawki dla rocznego dziecka, kiedy wybór jest tak ogromny? Pierwszy rok to okres, w którym dziecko najszybciej się rozwija. W kilka miesięcy z bezradnego noworodka zmienia się w stawiającego pierwsze kroki zdobywcę świata. Kończąc 12. miesiąc życia, maluch potrafi siedzieć, raczkować, wstawać, a niekiedy także już całkiem nieźle chodzić. Zaczyna wypowiadać pierwsze słowa jak np. mama, tata, miau, hau. Potrafi wskazać osobę lub przedmiot, który go interesuje. Wybierając prezenty na gwiazdkę, warto wiedzieć, że dzieci w tym wieku uwielbiają zabawy, które dają im okazję do różnych aktywności. Możemy zatem postawić zarówno na zabawki, zachęcające malucha do manipulowania rączkami, jak i na takie, które zmotywują go do doskonalenia swojej motoryki dużej.


Wyjątkowym pomysłem na prezent od Mikołaja może być również karta podarunkowa Fabryki Wafelków. Rodzice, którzy najlepiej znają zainteresowania i możliwości swojego dziecka, wybiorą dla malucha zabawkę najbardziej odpowiadającą jego aktualnym preferencjom i etapowi rozwoju. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że przyjemność, jaką dają prezenty bożonarodzeniowe, zostanie wydłużona. Każdy maluch dostaje pod choinkę mnóstwo zabawek, po pewnym czasie kiedy już dokładnie je pozna, chętnie sięgnie jednak po coś innego. Dziecko, z dnia na dzień uczy się nowych rzeczy, więc po kilku miesiącach może się okazać, że potrzebuje zabawek stymulujących jego rozwój w innych obszarach, co będzie doskonałą okazją do tego, aby skorzystać z karty podarunkowej. Poniżej przedstawiamy zestawienie zabawek odpowiednich dla roczniaka, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie znaleźć prezenty na święta dopasowane do wieku dziecka i mieszczące się w zakładanym budżecie.

Zabawki do 100 zł

Niezależnie od tego, czy chcemy znaleźć wyjątkowy prezent dla chrześniaka, wnuka, czy własnego dziecka wcale nie musimy wydać fortuny, aby zabawka, którą wybierzemy sprawiła maluchowi radość i przysłużyła się jego rozwojowi. Dzieci po ukończeniu pierwszego roku życia mają już dosyć sprawne rączki, którymi chętnie manipulują. Z pewnością polubią zatem różnego rodzaju piramidy i klocki z obrazkami do układania. Poszukując pomysłu na prezent pod choinkę dla malucha, który skończył już rok, warto również rozważyć zakup pętli edukacyjnej lub interaktywnego instrumentu muzycznego. Tego typu prezent dla rocznego dziecka będzie rozwijał motorykę małą oraz pomagał maluchowi w poznawaniu zależności przyczynowo skutkowych. Jeśli dziecko niedawno nauczyło się chodzić, możemy postawić także na prezenty pod choinkę, które pozwolą mu doskonalić tę umiejętność. Może to być np. drewniane zwierzątko lub klocki w wózeczku do ciągnięcia na sznurku.

Zabawki od 100 zł do 200 zł

W tym przedziale cenowym z łatwością znajdziemy pomysł na prezent dla rocznego dziecka rozwijający jego umiejętności zarówno w zakresie motoryki małej, jak i dużej. Dobry pomysł na prezent pod choinkę dla roczniaka to różnego rodzaju sortery i pętle edukacyjne, które pomogą maluchowi ćwiczyć sprawność małych rączek. Odpowiednia zabawka dla rocznego dziecka to również drewniane klocki magnetyczne, z których można budować sympatyczne potwory lub różnego rodzaju zjeżdżalnie. Wybierając prezent pod choinkę dla naszego malucha, warto rozważyć także zakup maskotki. Przyjemną w dotyku, miękką przytulankę dziecko chętnie zabierze ze sobą wieczorem do łóżka. Wyjątkowym prezentem dla roczniaka, który także będzie pomagał mu w zasypianiu, może być również pozytywka w kształcie balonu.

Zabawki powyżej 200 zł

Dysponując nieco większym budżetem na prezenty bożonarodzeniowe, możemy zdecydować się na zabawki, które pomogą dziecku doskonalić koordynację całego ciała. Dobry pomysł na prezent pod choinkę dla dzieci, które właśnie nauczyły się chodzić i są w ciągłym ruchu to m.in. jeździk-pchacz. W zależności od tego, na co maluch w danym momencie ma ochotę, może na nim usiąść i odpychając się nóżkami jechać do przodu lub do tyłu, albo popychać go przed sobą. Niektóre modele jak np. hulajnoga marki Skip Hop mają dodatkowo pojemnik, w którym dziecko może przewozić lale, misie czy inne zabawki. Ciekawą propozycją na prezenty od Mikołaja mogą być także jeździki w kształcie zwierzątek. Jeśli chcemy zachęcić dziecko do większej aktywności ruchowej, możemy postawić także na atrakcyjny pchacz jak np. drewniany wózek lub wózek z klockami. Dziecko może z niego korzystać na wiele różnych sposobów, ćwicząc przy tym równowagę. Odpowiednie zabawki dla rocznego dziecka, które uatrakcyjnią mu doskonalenie umiejętności ruchowych to również bujaki i huśtawki. Wartościowy dla jego rozwoju będzie także interaktywny królik Alilo, który ma mnóstwo różnych funkcji, dzięki czemu będzie też atrakcyjny dla starszego dziecka. Wyjątkowym prezentem pozwalającym maluchowi na różne aktywności będzie stolik edukacyjny oferowany przez markę Janod. Jest to zabawka, która wspaniale rozwija motorykę małą dziecka na wiele różnych sposobów. Poza tym może zostać wykorzystana także do nauki rozpoznawania kolorów oraz rozróżniania kształtów.

Jak widać znalezienie pomysłu na prezenty na święta dla naszego malucha, wcale nie jest takie trudne, kiedy wiemy już jaka powinna być idealna zabawka dla rocznego dziecka. Niezależnie od tego, jak dużą kwotę chcemy przeznaczyć na prezenty na gwiazdkę, możemy znaleźć takie, które nie tylko bawią, ale również rozwijają. Wybierając zabawkę dla roczniaka, pamiętajmy także o bezpieczeństwie. Decydując się na produkty znanych i renomowanych marek, możemy być pewni tego, że prezenty pod choinkę, które wybraliśmy, posiadają wymagane certyfikaty. Poza tym zawsze należy sprawdzać oznaczenie wiekowe, które producent umieścił na danym produkcie, aby mieć pewność, że jest odpowiedni dla 12-miesięcznego malucha.

Przeczytaj również inne artykuły: