Prezenty na święta dla półrocznego dziecka

Końcówka roku zwiastuje zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia, a co za tym idzie, rozpoczyna sezon poszukiwania prezentów świątecznych dla najmłodszych członków rodziny. Wybór zabawek dla dzieci jest ogromny, dlatego zakup prezentu na święta nie powinien stanowić problemu, jednak nie zawsze jest to takie proste. Kupując prezenty na gwiazdkę, czy prezenty od Mikołaja, staramy się wybierać takie, które sprawią dziecku radość, będą funkcjonalne i do tego bezpieczne. Aby ułatwić Wam nieco świąteczne przygotowania, przygotowaliśmy propozycje prezentów dla półrocznego dziecka, które będą praktyczne, bezpieczne, ale przede wszystkim atrakcyjne dla obdarowanego malucha. Jednym z pewnych, szybkich i sprawdzonych rozwiązań, jest wybór karty podarunkowej Fabryki Wafelków jako prezentu dla niemowlaka. Jego rodzice z pewnością najlepiej wiedzą, jaka zabawka czy gadżet niemowlęcy w danym momencie sprawdzi się najlepiej. Jeżeli jednak wolicie postawić na konkretną zabawkę, zajrzyjcie do naszego zestawienia sprowadzonych prezentów bożonarodzeniowych dla niemowlaka.

Zabawki do 100 zł

 • Kostki sensoryczne / edukacyjne

Miękkie, pluszowe kostki sensoryczne to pierwsza z naszych propozycji na trafiony prezent dla niemowlaka. Dziecko z łatwością będzie w stanie unieść lekką i miękką kostkę, która dodatkowo pobudzi jego zmysły i zapewni trening zręczności i umiejętności manualnych. Kostki sensoryczne pobudzają różne zmysły dziecka, wspierając jego rozwój, a także zapewniając ciekawą i przede wszystkim bezpieczną zabawę.


 • Zabawki kontrastowe dla niemowląt

Jeżeli szukamy prezentu dla mniejszego dziecka, kilkumiesięcznego niemowlaka, świetnym pomysłem będą różnego rodzaju zabawki kontrastowe. Sprawdzą się one zarówno jako prezent dla noworodka, jak i półrocznego dziecka. Wzrok dzieci w pierwszych tygodniach i miesiącach życia, dopiero się kształtuje i udoskonala. Na początku noworodki widzą kontury twarzy rodzica z odległości 50 cm, z biegiem czasu ostrość widzenia poprawia się, maluch zaczyna dostrzegać coraz więcej, z coraz dalszej odległości, jednak najlepiej i najszybciej spostrzega rzeczy i zabawki w specyficznej kolorystyce. Czerń, biel i czerwień, to kolory, które pobudzają wzrok niemowlaka i ułatwiają mu skupienie uwagi na danym przedmiocie. To właśnie dlatego kontrastowe zabawki dla niemowląt, zwłaszcza tych młodszych będą doskonałym pomysłem na prezent, który skutecznie będzie pobudzał zmysł wzroku, a także zachęcał maluszka do zabawy.


 • Drewniane układanki

Drewniane zabawki dla niemowląt to zawsze dobry pomysł. Są one bezpieczne i trwałe, nie zawierają małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Drewniane układanki — piramidy czy też drewniane klocki wspierają rozwój motoryki małej u dziecka, doskonalenie chwytu oraz zręczność. Tego typu prezent pod choinkę czy też prezent od Mikołaja daje pewność, że dziecko przez długi czas będzie mogło czerpać przyjemność i naukę z zabawy.


 • Książeczki edukacyjne

Miękkie, pluszowe, sensoryczne książeczki edukacyjne, to zabawki niedrogie a bardzo funkcjonalne. Książeczki edukacyjne to świetny pomysł na prezent świąteczny dla półrocznego dziecka, które już samodzielnie siedzi, ponieważ będzie ono mogło przekładać strony i w pełni korzystać z funkcjonalności, jakie daje książeczka. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taką zabawką bawiły się maluchy, które jeszcze samodzielnie nie siedzą. Lekkie, niewielkie książeczki, takie jakie oferuje Lullalove, idealnie pasują do malutkiej rączki. Prezent pod choinkę w formie książeczki edukacyjnej sprawdzi się w podróży w wózku lub foteliku samochodowym, a także podczas leżenia na brzuszku i zabawy na macie edukacyjnej.


 • Pluszaki przytulanki

Wszelkiego rodzaju przytulanki, szmatki, czy inne sympatyczne pluszaki to zawsze dobry pomysł zarówno na prezent dla półrocznej dziewczynki, jak i półrocznego chłopca. Niemowlaki potrzebują bliskości, lubią się przytulać, często zasypiają, ściskając w rączce pieluszkę, czy inny uspokajacz. Wesoły pluszak, skutecznie utuli malucha do snu i ma duże szanse na stanie się najbliższym przyjacielem na wiele lat. Jedną z niezwykle lubianych przez dzieci przytulanek idealnych do snu i zabawy z rodzicem jest kultowy Mr. B od firmy Lullalove. Kontrastowa pacynka z funkcjonalnym termoforem w środku gwarantuje nie tylko dobrą zabawę i stymulację wzorku, ale również ukojenie podczas bólu brzuszka i kolek.


 • Grzechotki | gryzaki

Kiedy na horyzoncie pojawiają się pierwsze ząbki – a dzieje się to często właśnie w okolicach 6 miesiąca życia, dziecko zaczyna brać do buzi niemalże wszystko, co uda mu się złapać w rączki. Zakup dobrej jakości gryzaka, uśmiercającego bolesne ząbkowanie to doskonały pomysł na prezent pod choinkę dla niemowlaka. Ważne, aby zadbać o to, żeby gryzak wykonany był z bezpiecznych, atestowanych materiałów i nie sprawiał problemów z utrzymaniem go w czystości. Podobnie jak gryzaki, dobrym pomysłem będą również grzechotki, lub połączenie grzechotki z gryzakiem. Półroczne dzieci coraz lepiej radzą sobie z chwytaniem małych przedmiotów w rączki, a niewielkie, grzechoczące zabawki, świetnie wesprą doskonalenie nowych umiejętności, a przy tym przyciągną uwagę i ukoją ból.

Zabawki od 100 zł do 200 zł

 • Karuzele | pałąki do łóżeczka

Wybierając prezenty na gwiazdkę dla sześciomiesięcznego dziecka, musimy wziąć pod uwagę etap jego rozwoju. W tym wieku dzieci coraz lepiej skupiają wzrok na interesujących je przedmiotach i potrafią się nimi zająć na kilka, a nawet kilkanaście minut. Z tego właśnie względu, trafionym pomysłem na prezent świąteczny dla półrocznego dziecka są różnego rodzaju karuzele i pałąki do łóżeczka. Kolorowe, kontrastowe, lub pastelowe zawieszki, które spokojnie wirują nad głową malucha, skutecznie zajmują jego uwagę, a czasami pomagają też wyciszyć się na tyle, że dziecko zapada w sen. Niektóre modele zawierają efekty świetlne lub muzyczne, na przykład przyjemną pozytywkę, która dodatkowo ukoi zmysły malucha i zapewni błogi odpoczynek.


 • Zawieszki do wózka i łóżeczka

Pluszowe, sensoryczne, czasami interaktywne zawieszki do wózka i łóżeczka to następny pewniak wśród pomysłów na prezent pod choinkę lub na mikołaja dla niemowlaka. Zawieszki do wózka z reguły mają elementy szeleszczące, grzechoczące, wibrujące, czy też muzyczne. Dziecko ma możliwość poznawania różnych faktur, dźwięków, a także związków przyczynowo-skutkowych. Zawieszki bardzo łatwo zabrać ze sobą na spacer, do samochodu czy do łóżeczka, dlatego maluch może stale mieć swoją ulubioną zabawkę przy sobie. Ich żywe kolory oraz ciekawe dźwięki, które wydają, skutecznie przyciągają uwagę dziecka, zajmując je na dłuższą chwilę


 • Interaktywne zabawki do nauki raczkowania

Większość sześciomiesięcznych niemowlaków, zaraz po opanowaniu trudnej sztuki siadania, oraz pełzania, przechodzi na kolejny etap, czyli nauki raczkowania. Aby im pomóc w zdobywaniu kolejnych sprawności, warto postawić na zabawkę, która będzie je do tego raczkowania skutecznie zachęcała. Interaktywne zabawki, które wesoło grają i do tego poruszają się pod wpływem dotyku dziecka, to niezwykle skuteczne narzędzie, pobudzające nawet największych "raczkowych" leniuszków. Wybierając jako prezent dla półrocznego dziecka jedną z wielu dostępnych zabawek do nauki raczkowania, możemy mieć pewność, że maluch nie przejdzie obok niej obojętnie, a oprócz świetnej zabawy i mnóstwa radości, wesprze ona jego rozwój ruchowy i pobudzi zmysł wzroku, słuchu oraz dotyku.


 • Instrumenty muzyczne

O rozwój słuchu muzycznego dzieci należy dbać od najmłodszych lat. Pierwsze dziecięce instrumenty to zatem doskonałe prezenty na święta dla półrocznego dziecka. Zabawny akordeon, bębenek, kastaniety czy grzechotki z pewnością spotkają się z wielką aprobatą obdarowanego. Zabawkowe instrumenty muzyczne dają dziecku poczucie mocy sprawczej, ale także skutecznie pobudza jego zmysł słuchu, wrażliwość na muzykę oraz pozwalają trenować poczucie rytmu. Święta Bożego Narodzenia to czas radosnego kolędowania, co dodatkowo sprawia, że instrumenty muzyczne to doskonałe prezenty pod choinkę dla dzieci, które pozwolą im czynnie uczestniczyć w rodzinnym, świątecznym muzykowaniu.


 • Szumiące i świecące zabawki dla niemowląt

Niemowlaki w pierwszych miesiącach swojego życia regulują swój dobowy rytm snu i aktywności, uczą się zasypiania i radzenia sobie z mnogością bodźców, jakie docierają do nich w ciągu dnia. Szum, który dziecko pamięta jeszcze z czasów życia płodowego, okazuje się bardzo często zbawienny podczas usypiania niemowlaków, a także ich dziennych drzemek. Pozwala on odciąć się od dźwięków i bodźców, jakie maluch spotyka w najbliższym otoczeniu. Różnego rodzaju szumiące zabawki z lampką lub bez to bardzo dobry pomysł na prezent bożonarodzeniowy dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Spokojny, niczym niezmącony sen niemowlaka jest na wagę złota, zarówno dla dziecka, które potrzebuje odpoczynku i regeneracji, jak i dla rodzica, który w tym czasie również ma szansę złapać odrobinę oddechu. 


 • Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne mają za zadanie pobudzać różne zmysły dziecka. Prezent na gwiazdkę w postaci ciekawej, atrakcyjnej wizualnie i do tego trwałej zabawki sensorycznej, to gwarancja pozytywnej, rozwojowej a do tego atrakcyjnej dla dziecka zabawy. Zabawki sensoryczne pozwalają poznawać różne tekstury, kształty, dźwięki, związki przyczynowo skutkowe, a to wszystko w kolorowej, zachęcającej do wspólnej zabawy formie.


 • Pamiątkowe tekstylia | kocyki, pościele

Bezpiecznym i bardzo funkcjonalnym pomysłem na prezent świąteczny dla niemowlaka są różnego rodzaju tekstylia. Dobrej jakości pościel do łóżeczka, ciepły kocyk idealny na zimowe spacery, czy też pościel z miesiącami, idealna do robienia pamiątkowych zdjęć, to tylko niektóre z ciekawych tekstylnych prezentów dla noworodka czy niemowlaka.

Zabawki od 200 zł

 • Maty edukacyjne

Mata edukacyjna to zabawka, którą powinien mieć każdy niemowlak. Maty edukacyjne dla niemowląt to trening zmysłów, sprawności fizycznej i zdolności manualnych w jednym. Mata umożliwia maluchowi regularne treningi leżenia na brzuszku, a dzięki atrakcyjnym zabawkom wzmacniane mięśni brzucha i pobudzanie aktywności w celu dosięgnięcia zabawki. Dzieci na macie uczą się obracać na boczki, czy też z placków na brzuszek i odwrotnie, zabawki umieszczone na pałąkach zachęcają do wspólnej zabawy, zatrzymują uwagę dziecka i pobudzają wyobraźnię. Mata edukacyjne to naprawdę wyjątkowy prezent na święta, w który warto zainwestować.


 • Leżaczki bujaczki

Jednym z droższych, ale za to niezwykle funkcjonalnych i pomocnych pomysłów na prezent od Mikołaja są różnego rodzaju leżaczki bujaczki. Bujane, grające, wibrujące, z karuzelą lub bez, z regulacją oparcia, lub wysokości – do wyboru mamy wiele modeli od sprawdzonych producentów, dlatego z pewnością znajdziemy taki, który idealnie dopasuje się do potrzeb przyszłego użytkownika. Dziecko w leżaczku może bezpiecznie obserwować życie domowe, uczestniczyć we wspólnych posiłkach, a nawet uciąć sobie krótką regenerującą drzemkę.


 • Zabawki na biegunach

Sympatyczne pluszowe zwierzątka na biegunach to wspaniały prezent pod choinkę dla półrocznego dziecka, który będzie mu służył przez dłuższy czas. Maluchy uwielbiają pluszaki i przytulanki, a kiedy mogą się do nich przytulić i wesoło hasać na ich grzbiecie, świetna zabawa jest gwarantowana. Zabawki na biegunach pomagają dziecku ćwiczyć równowagę oraz koordynację ruchową, wspierają też rozwój wyobraźni. Pluszowe zabawki na biegunach, dostosowane są do najmłodszych użytkowników, gwarantując im bezpieczne oparcie, orach ochronę boczną, dzięki czemu nawet sześciomiesięczne dziecko może bez obaw korzystać z tego typu zabawki pod opieką rodzica.


 • Przytulanki z pozytywką

Ulubione przytulanki z dzieciństwa często towarzyszą dziecku przez wiele lat. Są pocieszeniem w chwilach smutków, towarzyszem zabaw i powiernikiem dziecięcych tajemnic. Prezent na gwiazdkę w postaci przytulanki z pozytywką ma szansę stać się nie tylko nieodłącznym przyjacielem maluszka, ale również skutecznym sposobem na wyciszenie od nadmiaru bodźców, a także wsparciem podczas zasypiania.


 • Dywany i maty piankowe do zabaw

W pierwszym roku życia dziecko bardzo mocno rozwija się ruchowo. Z biernego leżenia na pleckach, zaczyna coraz chętniej manipulować rączkami, fikać nóżkami, a dalej przekręcać się na boki, oraz na brzuszek. Z brzuszka przychodzi kolej na pełzanie, raczkowanie i siadanie. Aby skutecznie ćwiczyć te wszystkie nowe umiejętności, dziecko powinno mieć zapewnioną bezpieczną przestrzeń, która mu to umożliwi. Świetną propozycją na wyjątkowy prezent dla półrocznego dziecka, który skutecznie wesprze trening sprawności malucha, są dywany i maty piankowe do zabawy. Kolorowe, z ciekawymi grafikami, przykuwają uwagę, zachęcając do wspólnej zabawy. Co więcej, mata piankowa czy też dywan zapewnia izolację od chłodnej podłogi, a także ochronę przed bolesnymi upadkami, na przykład podczas nieudanych prób siadania czy też raczkowania.

Zaproponowaliśmy Wam mnóstwo ciekawych i wartościowych pomysłów na prezenty pod choinkę dla półrocznych niemowlaków. W każdej z przedstawionych pólek cenowych znajdziemy coś, co z pewnością przyda się sześciomiesięcznemu maluchowi, będzie wspierało jego rozwój, a jednoczenie zapewni dobrą zabawę. Wybierając prezenty na gwiazdkę, warto wcześniej zrobić mały wywiad, dowiedzieć się jakie akcesoria niemowlęce dziecko już posiada, czego potrzebuje i czym najchętniej się bawi. Dobrze również wiedzieć, na jakim etapie rozwoju jest aktualnie. Dzięki tym informacjom będziemy mogli wybrać wyjątkowy prezent, który sprawi obdarowanemu mnóstwo radości.

Przeczytaj również inne artykuły: