Od pierwszych chwil życia dziecka, warto zadbać o dostarczenie mu odpowiednich bodźców wspierających jego rozwój. Bardzo ważne jest jednak to, aby zabawki dla niemowlaka były dopasowane do jego wieku i aktualnych umiejętności. Jeżeli wybierzemy np. zbyt skomplikowane, kolorowe i głośne, może się okazać, że dziecko się nimi nie zainteresuje lub będzie rozdrażnione i zmęczone. Poszukując pomysłu na prezent dla niemowlaka, wybierz zatem zabawkę, która dostarczy mu stymulacji wzrokowej, słuchowej i dotykowej na jego poziomie. Co zatem wybrać?

Alilo, Smarty Bunny


Smarty Bunny - Alilo, czyli inteligentna elektroniczna grzechotka z funkcją rozpoznawania kolorów oraz odtwarzaczem muzyki. Króliczek śpiewa piosenki, odtwarza wiele różnych dźwięków, posiada świecące uszy, nauczy malucha kolorów, a nawet posłuży, jako gryzak. Jest wszechstronny, dostępny w trzech kolorach i co najważniejsze będzie towarzyszył maluchowi aż do 4-5 roku życia.

Alilo, Smarty Bunny - niebieski
239,00 zł

Przytulaczek gąska - Little Dutch


Przytulaczek gąska - Little Dutch, to idealna propozycja na pierwszą zabawkę. Szmatka - przytulanka jest mięciutka i posiada wystające metki, czyli wszystko co maluchy lubią najbardziej. Doskonale nada się do tulenia, tarmoszenia i podgryzania. Będzie także pełnić funkcję strażnika smoczka dzięki zawieszce umożliwiającej przypięcie smoczka do zabawki.

Piłki sensoryczne - Mom's Care


Piłki sensoryczne - Mom's Care bawią i jednocześnie rozwijają zmysł dotyku. W zestawie znajduje się 5 piłeczek w różnych kształtach i kolorach. Wspierają rozwój motoryki małej, idealnie sprawdzą się do masażu, gryzienia, nauki chwytania, a na późniejszym etapie do nauki kształtów i kolorów lub jako zabawka do kąpieli.

Kostka aktywizująca - Little Dutch


Kostka aktywizująca - Little Dutch, to miękka edukacyjna zabawka zawierająca wiele ciekawych dla maluszków elementów: lusterko, wystające metki, szeleszczące części, czy grzechotkę. Różne struktury materiału będą rozwijać zmysł dotyku, a później idealnie sprawdzi się do turlania, jako zabawka dla raczkujących dzieci. Dostępna w czterech wzorach.

Zestaw pluszowych klocków - Lilliputiens


Zestaw pluszowych klocków - Lilliputiens, to ciekawa propozycja rozwijająca zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Cztery miękkie klocki przypominające różne zwierzątka będą rozbudzać wyobraźnię maluszków, a także uczyć kolorów. Każdy klocek ma inny kształt i posiada różne funkcje zachęcające do zabawy.

Lustro na kółkach - Btoys


Lustro na kółkach - Btoys, czyli jeżdżąca wańka - wstańka. Własne odbicie rozbudzi w maluchu ciekawość, a kółka z kolorowymi koralikami i kontrastującym ruchomym wzorem przyciągną wzrok i uwagę. Zabawka rozwinie zdolności percepcyjne maluszka oraz koordynację ruchową.

Spiralka - Little Dutch


Spiralka - Little Dutch, czyli sensoryczna zabawka idealna na spacery i podróże, która także fajnie sprawdzi się zaczepiona przy łóżeczku maluszka. Różnorodne materiały i kształty pobudzą zmysły oraz przyciągną uwagę dziecka. Dodatkowo zawieszki można zdjąć ze spiralki, co daje dodatkowe możliwości zabawy. Spiralki występują w czterech wzorach i kolorach.

Książeczka z ogonkami - Jellycat


Książeczka z ogonkami - Jellycat, to szeleszczące strony, magiczny świat zwierząt, wystające ogonki o różnych strukturach oraz przyciągające wzrok kolory. Idealnie sprawdzą się do miętoszenia, tarmoszenia i gryzienia, a starszym dzieciom przyniosą ogrom zabawy podczas zgadywania do kogo należą ogonki. Dodatkowo nazwy zwierząt zapisane w języku angielskim sprawdzą się do poznawania wraz z rodzicami języka obcego. Książeczki są dostępne w wielu wzorach.

Sześcianik Quubi - Fat Brain Toys


Sześcianik Quubi - Fat Brain Toys, to manipulacyjna zabawka rozwijająca zmysł dotyku. Sensorycznych doznań zapewnią gumowe koraliki o różnej fakturze, które dodatkowo przesuwają się i kręcą. Cała zabawka jest bardzo elastyczna, dzięki czemu maluch może ją wyginać, ugniatać i podgryzać. Idealnie sprawdzi się, jako gryzak.

Wibrująca pszczółka - Little Dutch


Wibrująca pszczółka to genialna zabawką dla niemowląt. Urocza pszczółka Little Dutch ma kontrastowe kolory i stymuluje wzrok dziecka. Dodatkowo gdy tylko dziecko za nią pociągnie pszczoła wibruje dając przyjemne doznania sensoryczne. Dziecko trzymając za pszczółkę czuje te wibracje i uczy się reakcji ko-ręka. Zawieszka wibrująca pszczółka przyczepiona jest to plastikowego kółeczka, które można przymocować do fotelika samochodowego. Zabawka jest lekka więc sprawdzi się jako pierwsza abaka dla niemowlaka. .

Kostka wielofunkcyjna lew Jack - Lilliputiens


Kostka wielofunkcyjna lew Jack - Lilliputiens, czyli aktywizująca, sensoryczna, miękka zabawka rozwijająca motorykę małą. Każdy bok kostki posiada inną funkcję i kolor, co przyciągnie uwagę maluszków. Znajdziemy na niej lusterko, dzwoneczek, szeleścik, drewniany koralik i gryzak, a całość jest zamocowana na elastycznym sznurku, który umożliwia przyczepienie zabawki np. do wózka.

Ośmiornica z odgłosami prenatalnymi - Mom's care


Ośmiornica z odgłosami prenatalnymi - Mom's care - nie tylko bawi, ale też uspokaja. Emituje odgłosy prenatalne, które dziecko zna z brzucha mamy, a te odprężają malucha i pozwalają mu szybciej zasnąć. Dodatkowo ośmiornica posiada funkcję Cry Sensor, dzięki której zabawka aktywuje się podczas płaczu dziecka. Kontrastowe kolory zapewniają stymulację wzrokową, a macki ośmiornicy przypominają maluszkowi pępowinę, dlatego chętnie będzie je chwytać. Dostępne są również ośmiornice bez funkcji odgłosów prenatalnych.

Duża książeczka aktywizująca - Little Dutch


Duża książeczka aktywizująca - Little Dutch, czyli miękka, sensoryczna zabawka rozwijająca zmysł dotyku. Ciekawe elementy znajdujące się na każdej stronie przyciągną uwagę maluszka i rozbudzą jego wyobraźnię. W środku znajdziemy lusterko, szeleścik, rzepy oraz inne aktywizujące elementy. Książeczki występują w czterech wzorach i kolorach.

O autorce

Mam na imię Karolina jestem mamą dwójki fantastycznych dzieci syna i córki oraz współzałożycielką sklepu Fabryki Wafelków. Od 2009 roku, mam możliwości oraz przyjemność testować i bawić się tysiącem różnych produktów oraz rozmawiać z wieloma rodzicami o ich doświadczeniach w wychowaniu dzieci.

Przeczytaj również inne artykuły: