A ja nie chcę być księżniczką | Książka dla dzieci od 3 lat
Odkryj zabawną i przewrotną historię rezolutnej Marysi, która woli być smokiem niż księżniczką. Książka "A ja nie chcę być księżniczką" to opowieść o odwadze bycia sobą, pełna humoru i mądrych przesłań. Idealna dla dzieci, które cenią indywidualność.
Ilustracje do książki stworzyła ceniona Emilia Dziubak, autorka nagradzanych publikacji dla dzieci. Jej unikalny styl dodaje historii głębi i uroku.
Dlaczego pokochasz "A ja nie chcę być księżniczką"
- Przewrotna fabuła: Opowieść łamie stereotypy, pokazując, że dziewczynki mogą być silne, odważne i wybierać własne ścieżki, zamiast podążać za utartymi schematami.
- Piękne ilustracje Emilii Dziubak: Książka zachwyca dopracowanymi, barwnymi ilustracjami, które pobudzają wyobraźnię i przyciągają uwagę najmłodszych czytelników.
- Ważne przesłanie: Uczy dzieci akceptacji siebie, odwagi w wyrażaniu własnych potrzeb i tego, że prawdziwe piękno tkwi w byciu sobą.
Co rozwija ta książka
- Wyobraźnię: Nieszablonowa historia i bogate ilustracje stymulują kreatywne myślenie i rozbudzają fantazję.
- Inteligencję emocjonalną: Opowieść pomaga dzieciom zrozumieć i nazwać swoje emocje, a także budować poczucie własnej wartości.
- Rozmowę o rolach społecznych: Stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji z dzieckiem na temat stereotypów płciowych i swobody wyboru.
- Aspekt Montessori/Waldorf: Promuje wartości takie jak autentyczność, indywidualność i wspieranie naturalnego rozwoju dziecka, zgodne z pedagogiką Montessori i Waldorfską.
Bezpieczeństwo i jakość
- Certyfikaty: Książka wydana przez Naszą Księgarnię, która przestrzega najwyższych standardów jakości druku i bezpieczeństwa materiałów.
- Materiały: Wydrukowana na wysokiej jakości papierze, zapewniającym trwałość i komfort czytania. Farby drukarskie spełniają normy bezpieczeństwa dla produktów papierniczych.
- Normy bezpieczeństwa: Produkt spełnia polskie i europejskie normy bezpieczeństwa dotyczące publikacji dla dzieci.
Jak się bawić
- Głośne czytanie: Czytajcie wspólnie fragmenty, zachęcając dziecko do przewidywania dalszych losów Marysi.
- Dyskusja o postaciach: Porozmawiajcie o tym, dlaczego Marysia nie chce być księżniczką i jakie inne role mogłaby przyjąć.
- Twórcze zabawy: Po przeczytaniu książki, zachęć dziecko do narysowania własnej, niezwykłej postaci lub wymyślenia jej przygód.
- Inspiracje dla rodziców: Wykorzystaj historię Marysi do rozmowy z dzieckiem o jego własnych marzeniach i aspiracjach, podkreślając, że najważniejsze jest, aby było szczęśliwe i czuło się sobą.
Najczęściej zadawane pytania
Od jakiego wieku jest odpowiednia ta książka?
Książka "A ja nie chcę być księżniczką" jest rekomendowana dla dzieci od 3 roku życia. Wiek ten jest sugerowany ze względu na złożoność fabuły, subtelne przesłanie oraz potrzebę zrozumienia przez dziecko pewnych kontekstów społecznych i emocjonalnych poruszanych w historii.
Z jakich materiałów jest wykonana?
Książka jest wydrukowana na wysokiej jakości papierze. Stosowane farby drukarskie są bezpieczne dla dzieci i zgodne z normami dotyczącymi publikacji dla najmłodszych.
Kto jest autorem ilustracji do tej książki?
Autorką ilustracji do książki "A ja nie chcę być księżniczką" jest Emilia Dziubak, znana polska ilustratorka, laureatka wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.
| Grupa wiekowa: | przedszkolak (3-6 lat) |
|---|---|
| Gwarancja: | producenta 12 miesięcy |
| Płeć: | dziewczynka |
| Wiek dziecka: | 3 lata +, 4 lata +, 5 lat +, 6 lat + |
Zaloguj się