Moje Ulubione Szlaczki 3 - Ćwiczenia Pisania 3+
Zeszyt 'Moje Ulubione Szlaczki 3' to część serii czterech edukacyjnych publikacji Wydawnictwa Wilga, stworzonych z myślą o przedszkolakach. Zeszyt koncentruje się na doskonaleniu precyzji ruchów dłoni i przygotowaniu do nauki pisania, oferując przy tym angażującą formę zabawy.
Dlaczego pokochasz 'Moje Ulubione Szlaczki 3'?
- Rozwija precyzję ruchów dłoni: Zeszyt zawiera szereg ćwiczeń grafomotorycznych, które krok po kroku uczą dziecko prawidłowego chwytu i płynności ruchów ręki niezbędnych do pisania.
- Przygotowuje do nauki pisania: Ćwiczenia koncentrują się na odtwarzaniu kształtów, linii i prostych wzorów, co stanowi fundament do opanowania liter.
- Angażująca forma zabawy: Treści zawarte w zeszycie są przedstawione w atrakcyjny dla dziecka sposób, co sprawia, że nauka staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.
Co rozwija ta zabawka?
- Motoryka mała: Rysowanie po śladzie, uzupełnianie wzorów i inne ćwiczenia graficzne stymulują rozwój mięśni dłoni i palców.
- Koordynacja wzrokowo-ruchowa: Dziecko uczy się precyzyjnie prowadzić rękę zgodnie z wytycznymi widocznymi na kartce.
- Koncentracja uwagi: Wykonywanie poszczególnych zadań wymaga od dziecka skupienia i dokładności.
- Przygotowanie do pisania: Wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za trzymanie ołówka i ćwiczy płynność ruchów.
Bezpieczeństwo i jakość
- Materiał: Papier wysokiej jakości, przyjazny dla dziecka, z wyraźnym drukiem.
- Format: Zeszyt A4, wygodny do pracy dla małych rączek.
- Zgodność z celami edukacyjnymi: Treści dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym.
Jak się bawić?
- Codzienne ćwiczenia: Wykonujcie po kilka stron dziennie, aby utrwalić nawyki.
- Swobodne rysowanie: Zachęcaj dziecko do tworzenia własnych wzorów inspirowanych tymi w zeszycie.
- Wspólna nauka: Róbcie przerwy, chwalcie za postępy i sprawcie, by nauka była wspólną przygodą.
- Inspiracje dla rodziców: Zeszyt może być punktem wyjścia do rozmów o literach, kształtach i kolorach, a także do tworzenia własnych, prostych historyjek związanych z rysunkami.
Najczęściej zadawane pytania
Od jakiego wieku jest odpowiednia ta książka?
Zeszyt 'Moje Ulubione Szlaczki 3' jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, zazwyczaj od około 3 roku życia. Jest to wiek, w którym dzieci zaczynają wykazywać zainteresowanie rysowaniem, pisaniem i rozwijaniem małej motoryki, co jest kluczowe dla przygotowania do nauki pisania w szkole.
Z jakich materiałów jest wykonana ta książka?
Zeszyt został wykonany z wysokiej jakości papieru, który jest trwały i przyjemny w dotyku. Druk jest wyraźny i bezpieczny dla dzieci, a format zeszytu A4 zapewnia komfort pracy małym użytkownikom.
Jakie konkretne umiejętności rozwija ta książka?
Książka rozwija przede wszystkim małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację uwagi. Ćwiczenia grafomotoryczne przygotowują dziecko do prawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego i kształtują płynność ruchów ręki, co jest niezbędne do nauki pisania liter.
| Grupa wiekowa: | przedszkolak (3-6 lat) |
|---|---|
| Gwarancja: | producenta 12 miesięcy |
| Płeć: | dziewczynka |
| Wiek dziecka: | 3 lata +, 4 lata +, 5 lat +, 6 lat + |
Zaloguj się