Do zobaczenia następnym razem - Książka o uczuciach dla dzieci 6+ | Zakamarki

24,90 zł

Aktualnie nie jest dostępny

Numer produktu: PS15470

Książka „Do zobaczenia następnym razem” to opowieść o przeżyciach i uczuciach bliskich dziecku, przedstawiona z jego perspektywy. Historia Duni, która wyrusza do drugiej klasy i staje w obliczu trudnych emocji związanych z dokuczaniem rówieśniczek, jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów o akceptacji, odwadze i przyjaźni. Książka przeznaczona jest dla początkujących czytelników, oferując prosty język, dużą czcionkę i przejrzysty układ strony, co ułatwia samodzielne czytanie.

Dlaczego pokochasz „Do zobaczenia następnym razem”

  • Historia bliska dziecku: Opowieść o trudnościach w szkole, dokuczaniu i poczuciu zagubienia, które trafiają do serca młodego czytelnika.
  • Wsparcie w rozwoju emocjonalnym: Książka pomaga dzieciom zrozumieć i nazwać własne emocje, ucząc radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
  • Przyjazna forma dla początkujących czytelników: Duża czcionka, przejrzysty układ i ilustracje Evy Eriksson ułatwiają lekturę i angażują młodego czytelnika.

Co rozwija ta książka

  • Inteligencja emocjonalna: Rozpoznawanie i nazywanie uczuć, empatia.
  • Umiejętność radzenia sobie z konfliktami: Zrozumienie mechanizmów dokuczania i poszukiwanie sposobów reakcji.
  • Rozwój czytelniczy: Zachęta do samodzielnego czytania, poszerzanie słownictwa.
  • Aspekt Montessori/Waldorf: Promuje empatię, zrozumienie dla drugiej osoby i samodzielne rozwiązywanie problemów, co jest zgodne z podejściem pedagogicznym.

Bezpieczeństwo i jakość

  • Materiał: Papier.
  • Wydanie: Twarda oprawa zapewnia trwałość.
  • Jakość wydawnicza: Wydawnictwo Zakamarki znane jest z wysokiej jakości publikacji dla dzieci.

Jak się bawić

  • Wspólne czytanie: Czytajcie razem z dzieckiem, zatrzymując się, by omówić uczucia Duni i jej koleżanek.
  • Rozmowy o emocjach: Wykorzystaj historię jako pretekst do rozmowy o tym, jak dziecko czuje się w podobnych sytuacjach, jak reaguje na dokuczanie i jak można sobie z tym radzić.
  • Tworzenie własnych zakończeń: Po przeczytaniu, zaproponuj dziecku, aby wymyśliło inne sposoby, w jakie Dunia mogłaby zareagować na trudne sytuacje.
  • Inspiracje dla rodziców: Książka stanowi narzędzie do budowania zdrowej relacji z dzieckiem opartej na otwartości i zrozumieniu emocji.

Najczęściej zadawane pytania

Od jakiego wieku jest odpowiednia ta książka?

Książka „Do zobaczenia następnym razem” jest rekomendowana dla dzieci w wieku od 6 lat. Jest to wiek, w którym dzieci zazwyczaj rozpoczynają naukę w szkole i zaczynają doświadczać bardziej złożonych interakcji społecznych, a także zaczynają samodzielnie czytać. Prosty język i duża czcionka dodatkowo wspierają początkujących czytelników.

Z jakich materiałów jest wykonana ta książka?

Książka została wydana na papierze, w twardej oprawie, co zapewnia jej trwałość i komfort użytkowania przez długi czas.

Jakie inne książki o Duni są dostępne?

Seria o Duni obejmuje również inne tytuły, takie jak: „Moje szczęśliwe życie”, „Moje serce skacze z radości”, „Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa” oraz „Życie według Duni”. Te książki pozwalają śledzić dalsze losy bohaterki i poznawać jej kolejne przygody i emocje.

Grupa wiekowa: przedszkolak (3-6 lat), wiek szkolny (6-9 lat)
Gwarancja: producenta 12 miesięcy
Płeć: dziewczynka
Wiek dziecka: 3 lata +, 4 lata +, 5 lat +, 6 lat +, 7 lat +, 8 lat +, 9 lat +
Oceny

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.