Babcocha - Książka dla dzieci 6+ od Justyny Bednarek
„Babcocha” to nowa, pełna magii opowieść autorstwa Justyny Bednarek, zjawiskowo zilustrowana przez Daniela de Latoura. Ta niezwykła książka, skierowana do czytelników od 6 do 100 lat, zabiera w podróż do świata sympatycznej czarownicy, która potrafi cofnąć czas i zamienić zwykłe przedmioty w cenne skarby.
Dlaczego pokochasz „Babcochę”
- Unikalna fabuła: Opowieść o Babcosze, która potrafi cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty i przemienić się w muchę, zapewnia niezapomnianą przygodę czytelniczą.
- Współpraca utytułowanych twórców: Justyna Bednarek, autorka nagradzanych „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, połączyła siły z ilustratorem Danielem de Latourem, tworząc dzieło docenione za jakość i oryginalność.
- Bogactwo wyobraźni: Książka inspiruje do tworzenia własnych historii, pobudzając kreatywność i fantazję młodych czytelników.
Co rozwija ta książka
- Wyobraźnia i kreatywność: Barwne opisy przygód Babcochy i jej towarzyszy zachęcają do snucia własnych opowieści i tworzenia niezwykłych światów.
- Umiejętność czytania: Ciekawe dialogi i wciągająca fabuła motywują do samodzielnego czytania i rozwijają kompetencje literackie.
- Empatia i relacje: Historia przyjaźni Babcochy z Bernardettą i wspólnych podróży na chmurze uczy o wartościach przyjaźni i współpracy.
- Aspekt literacki: Książka stanowi przykład wysokiej jakości literatury dziecięcej, rozwijając wrażliwość na język i styl.
Bezpieczeństwo i jakość
- Wysokiej jakości druk: Książka została wydana z dbałością o szczegóły, z zastosowaniem trwałych materiałów zapewniających komfort użytkowania.
- Certyfikaty: Zgodność z normami bezpieczeństwa dla produktów dla dzieci (nie dotyczy bezpośrednio książki, ale producent wydawniczy dba o jakość).
- Materiały: Papier wysokiej jakości, bezpieczne farby drukarskie.
Jak się bawić
- Wspólne czytanie: Czytajcie „Babcochę” razem z dzieckiem, omawiając przygody i postacie, zadając pytania i zachęcając do własnych interpretacji.
- Tworzenie własnych historii: Zainspirujcie się przygodami Babcochy, wymyślając własne magiczne zaklęcia, podróże na chmurze czy niezwykłe przemiany.
- Ilustracje jako inspiracja: Przyjrzyjcie się szczegółom ilustracji Daniela de Latoura, rozmawiając o kolorach, postaciach i atmosferze przedstawionych scen.
- Dla rodziców: Książka może być punktem wyjścia do rozmów o magii, wyobraźni, przyjaźni i o tym, jak ważne jest wspieranie kreatywności u dzieci.
Najczęściej zadawane pytania
Od jakiego wieku jest odpowiednia książka „Babcocha”?
Książka „Babcocha” jest przeznaczona dla dzieci od 6. roku życia, ale jej uniwersalna i wciągająca fabuła sprawia, że będzie interesująca również dla starszych czytelników, aż do 100 lat.
Kto jest autorem i ilustratorem książki „Babcocha”?
Autorką tekstu jest Justyna Bednarek, a ilustracje stworzył Daniel de Latour. Jest to ten sam duet twórców, który stał za sukcesem nagradzanych „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”.
Jakie nagrody otrzymały poprzednie książki Justyny Bednarek i Daniela de Latoura?
Ich poprzednia wspólna książka, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zdobyła Nagrodę dla Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka”, Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy, a także nominacje do tytułu Książka Roku IBBY i Najpiękniejsza Książka Roku.
Jakie umiejętności rozwija czytanie „Babcochy”?
Czytanie „Babcochy” rozwija wyobraźnię, kreatywność, umiejętność czytania oraz empatię. Wciągająca fabuła i barwne ilustracje pobudzają fantazję, motywują do samodzielnego czytania i uczą o wartościach takich jak przyjaźń.
| Grupa wiekowa: | wiek szkolny (9-14 lat) |
|---|---|
| Gwarancja: | producenta 12 miesięcy |
| Płeć: | dziewczynka |
| Wiek dziecka: | 9 lat +, 10 lat +, 12 lat +, 13 lat + |
Zaloguj się