Kubeczek Doidy Cup

Kubeczek Doidy Cup

Dostępny produkt z innymi opcjami
26,00 zł
Brutto
Kolor

ponad 2600 sprzedanych

 

Od kiedy możemy używać kubeczek Doidy Cup?

 

3 miesiące - Picie z Doidy Cup wymaga tych samych, naturalnych ruchów szczęki co ssanie piersi matki. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości Doidy Cup może być używany do dokarmiania dziecka mlekiem Mamy - zastosowanie kubeczka w tym przypadku nie prowadzi do zawirowań w sposobie ssania niemowlęcia. Idealnie sprawdza się po odstawieniu od piersi.
W obu przypadkach korzystanie z butelki staje się całkowicie zbędne.

 


6 miesięcy - Dzieci dotychczas karmione z piersi lub butelki mogą być powoli przyzwyczajane do samodzielnego picia z Doidy Cup po osiągnięciu około 6 miesiąca życia. Wypracowanie nawyku picia z kubeczka pozwoli na bezstresową eliminację butelki (u niemowląt karmionych z butelki) i pominięcie nauki picia tzw. kubków niekapków.

 


12 miesięcy - Roczne dzieci coraz częściej przejmują inicjatywę. Całkowicie samodzielne picie z kubeczka jest jedną z tych umiejętności, z których Maluchy są szczególnie dumne.
Mając na uwadze fakt, że pediatrzy zalecają całkowite odzwyczajanie Dziecka od korzystania z butelki po ukończeniu pierwszego roku życia - picie z Doidy Cup jest dodatkowym atutem.Pijąc z kubeczka Doidy Cup, dziecko:

  • Może samo decydować o tempie i ilości wypijanego płynu,
  • Dzięki ściętemu kształtowi kubeczka widzi jego zawartość i nie musi odchylać głowy mocno do tyłu,
  • Przyjmuje proces nauki naturalnie, wykorzystując te same ruchy szczęki co podczas ssania piersi,
  • uczy się picia z otwartego kubka i jego odstawiania,
  • Trenuje mięśnie szczęki, twarzy i języka - co korzystnie wypływa na prawidłowy rozwój mowy i umiejętności żucia,
  • Uniknie problemów wynikających z korzystania z butelki czy tzw. kubka niekapka (chodzi tu szczególnie o długotrwałe ssanie smoczka butelki lub ustnika niekapka np. po zaśnięciu) sprzyjających rozwojowi próchnicy, anemii, niedożywienia, problemów z prawidłowym mówieniem oraz wykształcenia złych nawyków żywieniowych.


Jak pomóc dziecku w nauce samodzielnego picia z kubeczka?

  • Podczas picia z kubeczka dziecko powinno mieć możliwość samodzielnego regulowania tempa picia. Warto jest zatem nalewać do kubeczka niewielką ilość napoju.
  • Przytrzymując kubeczek od spodu, oprzyjcie rant kubka o dolną wargę dziecka i lekko przechylcie - tak aby dziecko mogło napić się dokładnie tyle, ile będzie miało ochotę.
  • Dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do picia z Doidy Cup, a w wieku 6 miesięcy rozpoczynają pierwsze samodzielne próby picia.


 

0% BPA
Doidy Cup produkowany jest w Unii Europejskiej z polietylenu, który nie zawiera niebezpiecznego dla zdrowia bisphenolu A i PVC i który może wchodzić w kontakt z żywnością. Doidy Cup odpowiada normie EN14350.

Płeć:
chłopczyk
Grupa wiekowa:
maluch ( 12-36 )
Kategoria wiekowa
od 12 miesięcy
Materiał:
plastik
Styl, wzornictwo:
nowoczesny
PS287-2116
5015295000012

Bickiepegs to szkocka firma produkująca super kubeczki Doidy Cup. W swojej ofercie posiada kubeczki w kilkunastu kolorach, cieszących oko dziecka i rodziców. Firma zyskała popularność dzięki oryginalnemu designowi swoich wyrobów, lecz przede wszystkim dzięki ich walorom użytkowym.

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 14 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Bardzo fajny

Dziecko szybko uczy się picia z kubeczka, polecam!

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie
Zweryfikowany zakup

łatwe picie

Mimo, że nasz Maluch już ładnie radzi sobie z otwartego kubka i szklanki, to Doidy Cup ułatwia mu samodzielne picie. Maluch nie musi odchylać mocno głowy, żeby się napić i dzięki temu nie wylewa tyle wody. Super.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie
Zweryfikowany zakup

niezawodny

Miała go moja starsza córka i dzięki temu w wieku 9 miesięcy piła ze zwykłego kubka. Teraz kupiłam dla kolejnego maluszka. Niezawodny - polecam.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie
Zweryfikowany zakup

Fajny kopnięty kubek

Mam i ja a w zasadzie moja Lili ;-) kupiliśmy jej jak miała 6 miesięcy troszkę z niego piła (ja lub tata trzymaliśmy ona piła) teraz (14 m-cy) w domu popija z niego sama choć czasem przechyli za mocno i caaała woda jest na ubranku ;-) Mamy kolor czerwoniasty :-)

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie
Zweryfikowany zakup

--

Fajny. Kolor fioletowy ładny, nasycony. Co prawda na początku wydał mi się maleńki, ale w dziecięcych rączkach jest w sam raz:) Trafiony zakup.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie