Kubeczek Doidy Cup Expand

Kubeczek Doidy Cup

(5/5)
17 ocen: - 14 opinii:
Doidy Cup Doidy Cup Doidy Cup

Nowy

Doidy Cup to niezwykły kubeczek stworzony z myślą o potrzebach najmłodszych dzieci. Idealny już od 3 miesiąca życia świtna alternatywa dla butelki i niekapka.

Więcej szczegółów

w magazynie, wysyłamy w ciągu 24 h

26,00 zł

brutto

ponad 2340 sprzedanych
W koszyku brakuje 299,00 zł do darmowej wysyłki.

 

Od kiedy możemy używać kubeczek Doidy Cup?

 

3 miesiące - Picie z Doidy Cup wymaga tych samych, naturalnych ruchów szczęki co ssanie piersi matki. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości Doidy Cup może być używany do dokarmiania dziecka mlekiem Mamy - zastosowanie kubeczka w tym przypadku nie prowadzi do zawirowań w sposobie ssania niemowlęcia. Idealnie sprawdza się po odstawieniu od piersi.
W obu przypadkach korzystanie z butelki staje się całkowicie zbędne.

 


6 miesięcy - Dzieci dotychczas karmione z piersi lub butelki mogą być powoli przyzwyczajane do samodzielnego picia z Doidy Cup po osiągnięciu około 6 miesiąca życia. Wypracowanie nawyku picia z kubeczka pozwoli na bezstresową eliminację butelki (u niemowląt karmionych z butelki) i pominięcie nauki picia tzw. kubków niekapków.

 


12 miesięcy - Roczne dzieci coraz częściej przejmują inicjatywę. Całkowicie samodzielne picie z kubeczka jest jedną z tych umiejętności, z których Maluchy są szczególnie dumne.
Mając na uwadze fakt, że pediatrzy zalecają całkowite odzwyczajanie Dziecka od korzystania z butelki po ukończeniu pierwszego roku życia - picie z Doidy Cup jest dodatkowym atutem.Pijąc z kubeczka Doidy Cup, dziecko:

  • Może samo decydować o tempie i ilości wypijanego płynu,
  • Dzięki ściętemu kształtowi kubeczka widzi jego zawartość i nie musi odchylać głowy mocno do tyłu,
  • Przyjmuje proces nauki naturalnie, wykorzystując te same ruchy szczęki co podczas ssania piersi,
  • uczy się picia z otwartego kubka i jego odstawiania,
  • Trenuje mięśnie szczęki, twarzy i języka - co korzystnie wypływa na prawidłowy rozwój mowy i umiejętności żucia,
  • Uniknie problemów wynikających z korzystania z butelki czy tzw. kubka niekapka (chodzi tu szczególnie o długotrwałe ssanie smoczka butelki lub ustnika niekapka np. po zaśnięciu) sprzyjających rozwojowi próchnicy, anemii, niedożywienia, problemów z prawidłowym mówieniem oraz wykształcenia złych nawyków żywieniowych.


Jak pomóc dziecku w nauce samodzielnego picia z kubeczka?

  • Podczas picia z kubeczka dziecko powinno mieć możliwość samodzielnego regulowania tempa picia. Warto jest zatem nalewać do kubeczka niewielką ilość napoju.
  • Przytrzymując kubeczek od spodu, oprzyjcie rant kubka o dolną wargę dziecka i lekko przechylcie - tak aby dziecko mogło napić się dokładnie tyle, ile będzie miało ochotę.
  • Dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do picia z Doidy Cup, a w wieku 6 miesięcy rozpoczynają pierwsze samodzielne próby picia.


 

0% BPA
Doidy Cup produkowany jest w Unii Europejskiej z polietylenu, który nie zawiera niebezpiecznego dla zdrowia bisphenolu A i PVC i który może wchodzić w kontakt z żywnością. Doidy Cup odpowiada normie EN14350.

Płeć: chłopczyk
Grupa wiekowa: maluch ( 12-36 )
Kategoria wiekowa od 12 miesięcy
Materiał: plastik
Styl, wzornictwo: nowoczesny
od (Wrocław,  Polska) dnia  03 Feb 2017 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5

Bardzo fajny

Dziecko szybko uczy się picia z kubeczka, polecam!

od (Kraków,  Polska) dnia  03 Jul 2016 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5

łatwe picie

Mimo, że nasz Maluch już ładnie radzi sobie z otwartego kubka i szklanki, to Doidy Cup ułatwia mu samodzielne picie. Maluch nie musi odchylać mocno głowy, żeby się napić i dzięki temu nie wylewa tyle wody. Super.

od (Konstancin-Jeziorna,  Polska) dnia  10 May 2016 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5
Produkt został oceniony przez klienta bez opinii.
od (Gdańsk,  Polska) dnia  04 Jan 2016 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5
Produkt został oceniony przez klienta bez opinii.
od (Zielonki,  Polska) dnia  09 Nov 2015 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5

niezawodny

Miała go moja starsza córka i dzięki temu w wieku 9 miesięcy piła ze zwykłego kubka. Teraz kupiłam dla kolejnego maluszka. Niezawodny - polecam.

od (Poznań,  Polska) dnia  09 Nov 2015 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5
Produkt został oceniony przez klienta bez opinii.
od (Ząbki ,  Polska) dnia  11 Feb 2014 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5

Fajny kopnięty kubek

Mam i ja a w zasadzie moja Lili ;-) kupiliśmy jej jak miała 6 miesięcy troszkę z niego piła (ja lub tata trzymaliśmy ona piła) teraz (14 m-cy) w domu popija z niego sama choć czasem przechyli za mocno i caaała woda jest na ubranku ;-) Mamy kolor czerwoniasty :-)

od (ŁOSICE,  Polska) dnia  02 Aug 2012 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5

--

Fajny. Kolor fioletowy ładny, nasycony. Co prawda na początku wydał mi się maleńki, ale w dziecięcych rączkach jest w sam raz:) Trafiony zakup.

od (Warszawa,  Polska) dnia  18 May 2012 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5

--

Córeczka dostała kubeczek w czwartym miesiącu życia i od tamtej pory chętnie z niego korzysta. Wcześniej starsze rodzeństwo "przerobiło" kilka różnych rodzajów "niekapków", z których żaden tak naprawdę się nie sprawdził. Tymczasem doidy przypasował nam idealnie i jest w użyciu nadal teraz, gdy dziecko ma 15 miesięcy. Córeczka posługuje się nim samodzielnie, sprawnie, bez wylewania.

od (Zduńska Wola,  Polska) dnia  31 May 2011 (Kubeczek Doidy Cup) :
(5/5

--

Świetna rzecz. Najpierw kubek służył jako gryzak, kiedy dawałam go córeczce żeby się z nową rzeczą zapoznała. Teraz, kiedy córcia ma 8 miesięcy uczymy się z niego pić, a kształt ułatwia naukę i mamie, i dziecku.

Bickiepegs to szkocka firma produkująca super kubeczki Doidy Cup. W swojej ofercie posiada kubeczki w kilkunastu kolorach, cieszących oko dziecka i rodziców. Firma zyskała popularność dzięki oryginalnemu designowi swoich wyrobów, lecz przede wszystkim dzięki ich walorom użytkowym.