Kolorowe Miasta Expand

Kolorowe Miasta

TASHKA TASHKA

PS7646

Nowy

Pierwsza w Polsce światowa kolorowanka.

Więcej szczegółów

w magazynie, wysyłka w 24h!

49,00 zł

brutto

Pełny opis

Pierwsza w Polsce światowa kolorowanka.
 
Któż nie chciałby podróżować po świecie? Poznawać różne miasta, ich osobliwości i mieszkańców? Na własne oczy zobaczyć słynne dzieła sztuki i architektury? Gdy się jest dzieckiem i nie wzrasta w podróżującej rodzinie, trudno o tego typu doświadczenia. Dlatego Wydawnictwo Tashka wraz z galerią IllustrateYourself.com wyszło naprzeciw dziecięcej ciekawości i chęci odkrywania świata. We współpracy z 14 artystami powstała książka do kolorowania z 56 portretami różnych miast. Książka niecodzienna, jedyna w swoim rodzaju, będąca obowiązkową pozycją na półkach (czy raczej stołach i biurkach) fascynatów ilustracją jako taką, mająca charakter kolekcjonerski.
Australia, Turcja, Korea Południowa, Łotwa, Anglia i Polska – tyle krajów o odmiennych kulturach i architekturze. Minimalizm i nagromadzenie szczegółów, zatłoczone ulice i puste place, portrety ludzi z bliska i lekkie ich zaznaczenie w oddali, detale i panoramy, realizm pomieszany z odległą historią i legendami – na co tylko mały artysta ma ochotę, może wybrać sobie dużego artystę za przewodnika i razem z nim przemierzyć artystyczną ścieżką wybrane miasto. Wystarczy odrobina wyobraźni i kolorowe kredki (może farby lub flamastry?). To niepowtarzalna okazja, by stworzyć swoją wizję danego miejsca na Ziemi.
„Kolorowe Miasta” to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Pierwszy, ale nie ostatni. Wydawcy planują bowiem kontynuację. Kolorowanka została stworzona w dwóch językach: polskim i angielskim z myślą o dzieciach w różnych krajach. Każdy zaproszony do udziału artysta oprócz tego, że w czterech rysunkach do kolorowania pokazuje swój sposób patrzenia na miasto, to jeszcze przedstawia siebie w krótkim opisie i wywiadzie. Każdy odpowiada na te same pytania i krótko uzasadnia swój wybór. Ich rolą jest zainteresować, pokazać coś, czego inni mogą nie dostrzegać – i to się wszystkim świetnie udało! Zachęcam dzieci i rodziców do wspólnej interaktywnej zabawy.
 
„Kolorowe Miasta”
Autor i ilustrator zbiorowy
Wybór: Katarzyna Kucharska, Jakub Mazerant
Wydawnictwo: TASHKA, 2013
Współpraca: Galeria IllustrateYourself
Format: 240x320 mm
Objętość: 152 strony
Oprawa: półtwarda
Wiek: 5+

Cechy

Płeć: uniwersalny
Grupa wiekowa: przedszkolak ( 3-6 ) lat, wiek szkolny ( 6-9 )
Materiał: papier

Opinie osób które zakupiły produkt

Bądź pierwszy oceń i napisz opinię !