Obniżka! PIĘKNO I SZTUKA CO TO TAKIEGO DZIECI FILOZOFUJĄ Expand

PIĘKNO I SZTUKA CO TO TAKIEGO DZIECI FILOZOFUJĄ

Wydawnictwo Zakamarki Wydawnictwo Zakamarki

PS14339

Nowy

Skąd wiemy, że coś jest piękne? Czy piękno jest nam potrzebne do życia? Czy każdy z nas jest artystą? Do czego służy sztuka? - oto niektóre z pytań, jakie znajdziemy w najnowszym tomie Oscara Brenifiera. 

Więcej szczegółów

wysyłamy w ciągu 24 h

35,91 zł

brutto

39,90 zł brutto

-10%

Pełny opis

Skąd wiemy, że coś jest piękne? Czy piękno jest nam potrzebne do życia? Czy każdy z nas jest artystą? Do czego służy sztuka? - oto niektóre z pytań, jakie znajdziemy w najnowszym tomie Oscara Brenifiera. 

Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. 

Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka. 

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa! 

Tytuły rozdziałów w tomie PIĘKNO I SZUTKA, CO TO TAKIEGO?: 
Czy wszyscy tak samo pojmujemy piękno? 
Co jest piękne? Kto jest piękny? 
Czy powinieneś rozumieć piękno? 
Czy każdy z nas jest artystą? 
Czy artysta jest wolny, kiedy tworzy? 
Do czego służy sztuka? 

Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia. 

W tej serii rónież również: 
UCZUCIA, CO TO TAKIEGO?
ŻYCIE, CO TO TAKIEGO?
DOBRO I ZŁO, CO TO TAKIEGO?
JA, CO TO TAKIEGO?

Cechy

Płeć: uniwersalny
Grupa wiekowa: wiek szkolny ( 6-9 )
Kategoria wiekowa od 7 lat
Materiał: okładka miękka
Styl, wzornictwo: klasyczny

Opinie osób które zakupiły produkt

Bądź pierwszy oceń i napisz opinię !