• -15%
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla
Humory Hipolita Kabla

Humory Hipolita Kabla

w magazynie wysyłamy w 24h
21,17 zł 24,90 zł -15%

SposóbKosztGratis od
Odbiór osobisty (Warszawa) 0 zł 0 zł
Kurier Inpost przedpłata 11,90 zł 299 zł
Kurier Inpost za pobraniem 13,90 zł 399 zł
Paczkomaty 24/7 przedpłata 12,90 zł 299 zł
Kurier DPD przedpłata 12,90 zł 499 zł

Opis

Jamnik Hipolit Kabel jest wyjątkowo humorzasty. Bywa smutny, często dopada go chandra, zdarza mu się złościć, a raz wręcz eksplodował, na szczęście obyło się bez strat. Ktoś, kto jest jego przyjacielem, musi być wyjątkowo cierpliwy, łagodny i wyrozumiały. Czy jest ktoś taki? Owszem. Wierny druh kot Alojzy Kocioł zrobi dla Kabunia (jak go pieszczotliwie nazywa) wszystko. Ze stoickim spokojem zniesie każdą uszczypliwość, bez wahania odpowie na każdy desperacki sms, poszuka zaginionego dobrego humoru, przyniesie ulubione serdelki, a nawet odda własne marzenie.

Humory Hipolita Kabla mogą wywołać trudne do opanowania salwy śmiechu. Czytelników prosimy o rozwagę i niespożywanie w trakcie lektury serdelków (ani wątrobianki, ani kaszanki).

"W książkach dla dzieci potrzebne jest wszystko, jak w życiu: dobro i zło, piękno i brzydota, wierność i zdrada. Żeby potem nie było krzyku rozpaczy, że jest inaczej, że książki kłamią, a zło pali żywym ogniem, którego nastolatek się nie spodziewał. Najdłużej jednak w naszej pamięci pozostają te książki, od których emanuje prawdziwe ciepło – opowieści Grahame’a, Milne’a, Janoscha… Taka jest nowa książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Prościutkie opowiadania o psie i kocie nawiązują do zwyczajnych, codziennych sytuacji, bliskich dziecięcemu odbiorcy, znanych mu z jego doświadczeń. Dialogi bohaterów – psa i kota – przenoszą te doświadczenia na poziom wyższy, w sferę refleksyjnych zadumań, choćby o tym „jak smakuje szczęście”, o żądzy posiadania, o radości i melancholii, które przeplatają się ze sobą i łączą jak wątek i osnowa w tkaninie. Także o tym, że „Boże Narodzenie to coś więcej niż pierwsza gwiazdka” i o szukaniu synonimów słowa, którego sens bardzo trudno zrozumieć. Żadnych pouczeń, żadnego mędrkowania i dorosłej wszechwiedzy. Spokojna, ciepła rozmowa z małym odbiorcą o jego pierwszych zamyśleniach, dowcipnie zilustrowana przez Grażynę Rigall. No i te postacie! Niczym u Janoscha – ledwie naszkicowane paroma kreskami i zdaniami, a żyją, obdarzone niepowtarzalnymi rysami charakteru.".

Prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński
historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci w wieku 4+

Szczegóły produktu

Kategoria wiekowa
od 4 lat
PS16994

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: