Obniżka! Gra Kubb Expand

Gra Kubb

Buiten Speel

PS14083

Nowy

Popularna szwedzka gra dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Dwie drużyny próbują zbijać nawzajem swoje pionki rzucając kołkami.

Więcej szczegółów

wysyłamy w ciągu 72h

189,99 zł

brutto

199,99 zł brutto

-5%

W koszyku brakuje 299,00 zł do darmowej wysyłki.

Popularna szwedzka gra dla całej rodziny lub grupy przyjaciół. Dwie drużyny próbują zbijać nawzajem swoje pionki rzucając kołkami. Do zestawu dołączono poręczny bawełniany worek do przechowywania.

Wiek: 8+

ZASADY gry:
Teren do gry powinien mieć wymiary 5 x 8 m, chociaż wymiary można dostosować do potrzeb graczy. Małe kołki wbijamy w narożnikach terenu oraz w połowie jego długości, tak aby podzielić pole gry na pół. Króla ustawiamy na samym środku pola. Obrońców ustawiamy na liniach końcowych boiska, 5 po każdej ze stron. Zarówno król jak i obrońcy stoją na swych kwadratowych podstawach. Zawodnicy dzielą się na 2 drużyny, następnie każdy staje przy własnej linii końcowej, na której stoją jej obrońcy. Drewniane kołki rzucamy od dołu. Obrońców również rzucamy od dołu, ale dodatkowo można wprowadzić je w ruch obrotowy.
Gra toczy się turami - zmiana następuje po wyrzuceniu przez drużynę wszystkich kołków. Jedna drużyna rzuca kołkami w obrońców drużyny przeciwnej, tak aby je zbić. "Zbitych obrońców" przerzuca się na połowę przeciwnika i stają się oni obrońcami przeciwnika (1 drużyny). Następnie rzucając 6 kołkami 2 drużyna stara się zbić jak najwięcej obrońców 1 drużyny (czyli również te, które wcześniej zbiła 1 drużyna i zostały wyrzucone przez 2 drużynę na połowę 1 drużyny). Gdy jacyś obrońcy stoją na polu danej drużyny (przeciwnicy nie zbili wyrzuconych przez siebie "zbitych obrońców"), może ona wykonywać rzuty z linii, którą wyznacza najbliższy królowi obrońca. Kiedy drużyna zbije wszystkich obrońców, wraca na linię końcową i może zbijać Króla. Drużyna, która pierwsza zbije Króla, wygrywa. Jednak drużyna, która przedwcześnie zbije Króla, automatycznie przegrywa.

Płeć: chłopczyk, dziewczynka, uniwersalny
Kategoria wiekowa od 8 lat

Opinie