Oryginalne produkty marki Tender Leaf Toys
Tender Leaf Toys, Drewniana lodziarnia, samochód
100,05 zł 145,00 zł
Tender Leaf Toys, Drewniana lornetka Safari
52,00 zł 65,00 zł
Tender Leaf Toys, Drewniany zestaw SPA
141,60 zł 188,00 zł
Tender Leaf Toys, Zestaw figurek, Misie
50,37 zł 69,00 zł

Projektowanie zabawek dla dzieci jest niezwykle wdzięczną i inspirującą pracą. Wystarczy sięgnąć pamięcią do okresu dzieciństwa, beztroskiej zabawy, by zrozumieć, jakie potrzeby mają dzisiejsze dzieci. Jeśli do tego dołączymy wiedzę w zakresie rozwoju emocjonalnego, motorycznego i sensorycznego najmłodszych - powstaną wyjątkowe i nietuzinkowe zabawki. Zabawki Tender Leaf Toys dają ogromne możliwości, które nie ograniczają dziecięcej wyobraźni.

 

Zabawki Tender Leaf Toys — stymulują, edukują, rozwijają

Drewniane zabawki Tender Leaf Toys mają za zadanie zaciekawić, stymulować i zachęcać do odkrywania świata przez zabawę. Z myślą o prawidłowym rozwoju najmłodszych dzieci, Tender Leaf Toys, posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe propozycje edukacyjne. Wachlarz sensorycznych doznań podczas zabawy sprawi, że dziecko w wieku 18+ w miły sposób będzie stymulować zmysł słuchu, dotyku, wzroku. Niezwykłe barwy zastosowane w zabawkach Tender Leaf Toys powodują, że najmłodsze dzieci bardzo chętnie po nie sięgają. Poznawanie kolorów, kształtów i ćwiczenie motoryki małej było jednym z głównych celów projektantki. Najlepszą formą nauki jest przyswajanie wiedzy podczas zabawy. Świetnym przykładem zabawki edukacyjnej dla najmłodszych dzieci, będą zabawki z kategorii zabawek sensorycznych. Nauka, kolorów, cyfr, kształtów, dźwięków staje się świetną frajdą i zachęca dzieci do odkrywania wiedzy. 

Im prostsza form, tym bardziej wyzwala w dziecku nieograniczone pokłady wyobraźni. Drewno zaś jest przyjemne w dotyku, ciepłe i trwałe. To sprawia, że zabawki Tender Leaf Toys są ponadczasowe i oferują ciekawe inspiracje do zabaw na różnych etapach rozwoju. 

 

Tender Leaf Toys - edukacja przez zabawę

Jak już zostało wcześniej wspomniane, marka ta stawia sobie za cel edukację przez zabawę. Gdy dziecko jest starsze, może rozwijać koordynację motoryki małej, która jest bardzo ważna na etapie 2- 3 lat. I tu z pomocą przychodzą układanki, sortery i gry zręcznościowe.  Drewniane figurki przedstawiające zwierzęta z farmy, morskie zwierzęta, czy też leśne. To kolejny etap nauki dźwięków, jakie wydają zwierzęta, odgrywania ról i różnorodnych zabaw z zastosowaniem drewnianych figurek. Dodatkowo można stworzyć całą kolekcję zwierząt dla małych miłośników natury.
Empatia w stosunku do zwierząt i troska o nie jest wpajana już od najmłodszych lat. 

Dla dzieci nieco starszych, w okolicy 3 lat, marka Tender Leaf Toys, proponuje szereg zabawek do odgrywania ról. Jest to wiek, w którym dzieci interesują się tym, co robią ich rodzice, ciocie, wujkowie. Poznają zawody i zaczynają się z niektórymi utożsamiać. Chłopcy marzą o locie w kosmos. Wówczas, możemy im zaproponować stację kosmiczną do zabawy. Chcą też majsterkować jak dziadek i chłopcy zaczynają interesować się warsztatem lub skrzynką z narzędziami. Dziewczynki zaś, chcą leczyć swoje lalki i misie - tu przychodzimy z propozycją zestawu lekarski.
Akcesoria kuchenne stanowią dużą część gamy produktów Tender Leaf Toys. Ale wcale nas to nie dziwi, bo niech podniesie rękę  ten kto nie bawił się w dzieciństwie w sklep ucierając kredę żeby wyglądała jak kakao. Wraz z Tender Leaf Toys możemy wyposażyć prawdziwą restauracje, stragan czy kawiarnie.  Absolutnym majstersztykiem wśród zabawek dla dziewczynki jest drewniana kawiarenka i drewniany sklep z lodami. To wręcz są nasze, czyli rodziców, niespełnione marzenia z dzieciństwa. A dziś możemy się bawić razem z naszymi dziećmi za pomocą tych wyjątkowych drewnianych zabawek. Dzieci wymyślając dialogi podczas zabawy, dają nam sygnał o swoich jakże ważnych emocjach, o których niekiedy trudno jest mówić. 
Tę ostatnią zdolność, dziecko jeszcze lepiej rozwinie bawiąc się domkami dla lalek, aranżując pokoje i odgrywając scenki rodzinne, przy pomocy drewnianych laleczek. W bogatej kategorii domków dla lalek znajdziemy również spory arsenał akcesoriów, w tym mebelków do domków. Pieczołowicie zaprojektowane oddają liczne detale i tym samym sprawiają, że zabawa staje się jeszcze bardziej ekscytująca. 

 

Tender Leaf Toys Zabawki z drewna kauczukowego
 

Zabawki Tender Leaf Toys produkowane są z drewna kauczukowego będącego produktem ubocznym produkcji lateksu. Są one nie tylko piękne, ale i ekologiczne bo wykorzystywane z surowca wtórnego. Zabawki Tender Leaf Toys malowane są bezpiecznymi farbami, wolnymi od metali ciężkich i ołowiu. A klej, który jest używany przy produkcji, jest wolny od formaldehydu. Warto wspomnieć, że część procesu produkcji zabawek wykonywana jest ręcznie, co nadaje im jeszcze większej wartości. 

Fabryka, w której powstają zabawki z drewna kauczukowego, prowadzona jest przez rodzinę w Indonezji zatrudniającą lokalną społeczność. Firma przestrzega wysokich standardów etycznych co potwierdza odznaczenie pieczęcią zgodności ICTI Ethical Toy Program (IETP). Jednocześnie marka dba o środowisko naturalne poprzez eliminację produkcji plastiku oraz korzystanie z drewna pochodzącego z lasów objętych certyfikatem Forest Stewardship Council (odpowiedzialne, kontrolowane zarządzanie lasami). I, co najważniejsze, sama sadzi drzewa - za każde drzewo użyte w procesie produkcji sadzone jest kolejne.
Taki etap produkcji zabawek możemy nazwać ekologicznym. Fakt, iż zabawki te są bardzo trwałe, mogą być przekazywane młodszym pokoleniom, by zmniejszyć ślad węglowy. 

 

Tender Leaft Toys w duchu Montessori 

W ofercie amerykańskiej marki, Tender Leaf Toys, coraz częściej widzimy wpływy trendów Montessori. Zabawki w stylu Montessori charakteryzuje; prostota, estetyka wykonania, naturalne kolory i powrót do natury. 
Drewniana skrzynka kreatywna jest właśnie idealną zabawką dającą dużo możliwości poznawczych, kreowania różnych zabaw z wykorzystaniem pisaku, mąki czy też kaszy.  Skrzynka daje ogromne możliwości ćwiczeń na koncentracje, ćwiczenia motoryki małej, ćwiczenia zręcznościowe. W drewnianej skrzyneczce znajdują się różnego rodzaju elementy drewniane, które stanowią tylko bazowy element do kreatywnej, samodzielnej zabawy w duchu Montessori. Dzieci mogą układać różnego rodzaju konstrukcje, tworzyć zbiory i bawić się w zgodzie z naturą. 


Drewniane mebelki Tender Leaf 

Śledząc i podąrzając za potrzebami dziecka we własnej przestrzeni domowej, marka Tender Leaf Toys, wprowadza w 2021 roku na rynek kolekcję mebli dziecięcych. Kolekcja ta nazywa się Forest i w naturalny sposób aranżuje przestrzeń w pokoju dziecka, tak by była dla niego przyjazna. I tu również prostota i koncepcja Montessori znajduje zastosowanie. Meble są tak zaprojektowane, by dawać dziecku poczucie autonomii i swobodny dostęp do zabawek, książek, kredek i akcesoriów. Kolekcja mebli Tender Leaf Toys utrzymana jest w naturalnych kolorach drewna kauczukowe. Zaokrąglone kształty stolika i krzesełka są bezpieczne dla małych dzieci. Piękna tonacja bieli i mięty w połączeniu z jasnym drzewem kauczuku stwarza piękny klimat dziecięcych. 

 

Wysoka jakość zabawek Tender Leaf Toys 

Nadzorowanie produkcji w jednej jedynej fabryce, która mieści się w Indonezji sprawia, że kontrola jakości jest na bardzo wysokim poziomie. Już na etapie projektu zwraca się dużą uwagę do bezpieczeństwa zabawek podczas zabawy. Dlatego produkty przeznaczone dla najmłodszych mają obłe kształty i nie posiadają ostrych krawędzi. Odpowiednio wyszlifowane drzewo kauczukowe sprawia, że zabawki są przyjemne w dotyku.  Oferowane na wielu rynkach w tym europejskim, spełniają specjalne normy bezpieczeństwa i przechodzą liczne testy bezpieczeństwa ( EN71, ASTM, F963 i A/NZS ISO )