„NIE” z miłości. Mądrzy rodzice silne dziecko - Jesper Juul
„NIE” z miłości. Mądrzy rodzice - silne dzieci - Jesper Juul
„NIE” z miłości. Mądrzy rodzice silne dziecko - Jesper Juul
„NIE” z miłości. Mądrzy rodzice - silne dzieci - Jesper Juul

„NIE” z miłości. Mądrzy rodzice - silne dzieci - Jesper Juul

obecnie brak na stanie
29,90 zł
Brutto

ponad 130 sprzedanych

Skandynawski bestseller dla polskich rodziców

 

 

Na rynek księgarski trafił poradnik dla rodziców pt. ,,NIE’’ z miłości duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula, który w nowatorski sposób pomaga spojrzeć na problem komunikowania się z dziećmi.

 

Jak rodzic może znaleźć równowagę pomiędzy ,,zgadzam się na wszystko” i zdecydowanym ,,nie spełniam żadnych zachcianek”? Jak ma mówić do najmłodszych, żeby nie tylko go słyszały, ale również – i przede wszystkim! –  usłyszały to, co chce im przekazać? Jak motywować dzieci do współpracy i jak zadbać w rodzinie o… własne potrzeby?

Na te i wiele innych pytań odpowiada Jesper Juul, znany duński terapeuta, przekazujący swoją wiedzę i bogate doświadczenie w poradnikach od niedawna dostępnych także dla polskich rodziców.

Podstawą wychowania według Juula jest szacunek dla wszystkich członków rodziny i ich potrzeb. Zarówno całkowita dominacja potrzeb dorosłych nad życiem dzieci, jak i podporządkowanie życia rodziców rozwojowi dziecka może mieć złe skutki dla całej rodziny. „Ta książka nie mówi o konieczności stawiania dzieciom granic ani o tym, jak w możliwie krótkim czasie zdobyć nad nimi kontrolę. Mówi o tym, że dla jakości wzajemnych relacji trzeba czasem powiedzieć NIE, żeby sobie samemu powiedzieć TAK” ‒ pisze skandynawski terapeuta.

Tylko wtedy będziemy potrafili szczerze powiedzieć dziecku TAK, spełniając jego prośby lub życzenia, kiedy będziemy także w stanie odmówić i powiedzieć NIE. Zdaniem Jespera Juula, umiejętność odmowy we właściwym momencie i we właściwy sposób to także klucz do odpowiedzialności za swoje życie.

Cechą charakterystyczną wykładu Duńczyka – rzadko obecną w polskiej literaturze – jest wyważone przyjęcie kryterium JA w życiu rodzinnym. Pisze on bowiem w swojej książce: „Troska o potrzeby partnera i wzgląd na jego granice to nic złego, ale na dłuż­szą metę związek ucierpi, jeśli każdy partner nie weźmie na siebie odpowiedzialno­ści za swoje życie. W związkach miłości odpowiedzialność za siebie jest nie tylko »moją rzeczą«. Zawsze dotyczy obu stron, bo odpowiedzialność, którą od siebie od­suwamy, spada na partnera”.

Według autora, sztuka mówienia NIE nie ogranicza się tylko do relacji rodzic‒dziecko, ale jest kluczowa dla wszelkich relacji międzyludzkich.

 

O autorze: 

 

Jesper Juul – duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie. Jego książka Twoje kompetentne dziecko jest jednym z najbardziej cenionych poradników wychowawczych na świecie i światowym bestsellerem.

W latach siedemdziesiątych Juul był jednym z założycieli Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów, którym kierował przez dwadzieścia pięć lat.  W 2004 zainicjował powstanie sieci poradni wychowawczych Family-Lab International, która ma placówki w ponad piętnastu krajach na świecie, m.in. w Niemczech, Austrii, Włoszech, Chorwacji, krajach skandynawskich i Ameryce Południowej. Prowadzi wykłady, seminaria oraz warsztaty dla rodziców i organizacji publicznych.

 

 

O wydawcy:

 

Wydawnictwo MiND jest polskim wydawcą książek Jespera Juula. Dotychczas ukazały się dwie książki: Twoje kompetentne dziecko (2011) i ,,NIE’’ z miłości. W przygotowaniu są kolejne.

PS952