Przestrzeń dla Rodziny - Jasper Juul, Monica Øien

Przestrzeń dla Rodziny - Jasper Juul, Monica Øien

obecnie brak na stanie
34,90 zł

SposóbKosztGratis od
Kurier Inpost przedpłata 11,90 zł 249 zł
Kurier Inpost za pobraniem 13,90 zł -
Paczkomaty 24/7 przedpłata 11,90 zł 249 zł
Kurier DPD przedpłata 12,90 zł 299 zł

Opis

Sam Juul twierdzi, że obok TWOJEGO KOMPETENTNEGO DZIECKA jest to książka, w której najpełniej wyraża swoje poglądy. Jest ona znowu doskonałym przykładem jego prostego, mądrego i wyważonego spojrzenia na dzieci i rodzinę.

Wychowywać z szacunkiem do siebie i dziecka
Wywiad-rzeka z Jesperem Juulem
Jak rozmawiać z dziećmi, a jak wykorzystywać konflikty? Co zrobić, by nie zatracić się w roli rodzica? Jesper Juul odpowiada o swoim podejściu do wychowywania i jego kluczowych aspektach. 

W rozmowie z Moniką Øien znany duński pedagog mówi o skutecznym budowaniu relacji pomiędzy członkami rodziny.

 

fragment:

"Moim zdaniem, największą stratą dzieci w ostatnim trzydziestoleciu jest fakt, że nie istnieje dla nich żadna przestrzeń wolna od dorosłych. Nie ma już drzewa na podwórku, gdzie mogłyby przebywać same. Dawniej dzieci kształtowały swoje kompetencje społeczne w zabawie i komunikacji z innym dziećmi. Takiej możliwości już prawie nie mają, bo nawet kiedy są razem, to dookoła stoją dorośli, którzy się do wszystkiego wtrącają. Na dodatek, często są oni tak romantycznie lub idealistycznie usposobieni, że nie tolerują żadnych konfliktów. Niewesoło jest być dzisiaj dzieckiem z tymi dorosłymi, którzy nie odstępują ich na krok. A przy tym zaczyna się w różnych środowiskach pedagogicznych mówić, że dzieci mają wielką potrzebę granic. To po prostu trudne do uwierzenia, bo życie dzieci nigdy nie było bardziej ograniczone niż teraz. Dorośli są przez cały dzień przy nich i je kontrolują."

 

Dużo czytania i materiału do przemyśleń...

Książkę objęły patronatem: Miesięcznik "Dziecko", Gazeta.pl, eDziecko.pl, "Tygodnik Powszechny", Fundacja Bullerbyn oraz DUŃSKI INSTYTUT KULTURY

Szczegóły produktu

Gwarancja
producenta 12 miesięcy
PS1830

Zwroty

  • Zwroty lub reklamacje jak zgłaszać?
  • Na zwrot masz 30 dni.

    W formularzu online łatwo i szybko wybierasz które zakupione u nas produkty chcesz zwrócić lub reklamować.
    Do zgłoszenia zwrotu potrzebujesz numeru zamówienia oraz adres e-mail podany przy zamówieniu (dla zamówień zrealizowanych bez rejestracji) lub posiadać konto w sklepie (wybierasz z listy zamówień). Jesteś informowany o każdym etapie procesu. 

  • Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: