Uśmiechnij się! Siadamy do stołu Wspólne rodzinne posiłki - Jesper Juul Expand

Uśmiechnij się! Siadamy do stołu Wspólne rodzinne posiłki - Jesper Juul

Wydawnictwo MiND Wydawnictwo MiND Wydawnictwo MiND

PS1458

Nowy

Czy zdarza ci się zmuszać dziecko do jedzenia? Niepokoisz się, jeśli nie je mięsa lub warzyw? Często zwracasz mu uwagę przy stole? Czy kuchnia jest źródłem pozytywnej energii w twoim domu? Jak dbasz o dobrą atmosferę podczas posiłków?

Więcej szczegółów

Brak w magazynie

29,90 zł

brutto

W koszyku brakuje 299,00 zł do darmowej wysyłki.

W swojej książce UŚMIECHNIJ SIE! SIADAMY DO STOŁU. Jesper Juul proponuje stworzenie kodeksu dobrych manier dla rodziców przy stole. Między innymi:

● Nie należy "wychowywać" dziecka ‒ zwłaszcza przy stole w trakcie posiłku ‒ za pomocą krytyki, nieustannego korygowania, wyśmiewania, obrażania czy pouczających wykładów. Wszystkie te metody mają zły wpływ na najważniejsze cele posiłku: odżywianie, przyjemność z jedzenia i radość ze wspólnego towarzystwa. Zmniejszają także ochotę obu stron na przebywanie ze sobą. Natomiast osobiste życzenia i poważne rozmowy to ważny aspekt życia rodzinnego i dlatego są zawsze mile widziane.
● Nie należy ciągle patrzeć się na dziecko i śledzić wszystkich jego ruchów. Jest to nieprzyjemne ‒ żaden dorosły też tego nie lubi ‒ i zabiera apetyt. Dotyczy to także życzliwej obserwacji i kontroli. Fotelik dziecięcy przy stole to takie samo krzesło jak inne ‒ a nie żaden tron.
● Rodzice nie powinni dać się ponieść trosce o zdrowie dziecka do tego stopnia, żeby wywołać niezdrową atmosferę przy stole.

 

Duński pedagog Jesper Juul twierdzi, że wspólne rodzinne posiłki mogą być miłym spotkaniem bliskich sobie osób. Trzeba tylko aktywnie zadbać o kulturę jedzenia w swoim domu i... przestrzegać kodeksu dobrych manier dla rodziców.

 

Wydawnictwo: MiND
Oprawa: miękka
Stron: 142
Wymiary: 120x205

Bądź pierwszy oceń i napisz opinię !