Pierwszy rok życia dziecka to czas wielkich zmian, rewolucyjnych odkryć i niepowtarzalnych sukcesów. Pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy chwyt, pierwszy krok – mnóstwo pierwszych razów, a każdy z nich jest dla dziecka na miarę zdobycia Mount Everest. Maluch każdego dnia doskonali zdobyte umiejętności i ciągle uczy się czegoś nowego. Wybierając więc prezent dla rocznego dziecka, warto wybrać taki, który będzie zarówno bawił, jak i uczył. Oferta zabawek dla roczniaków jest bardzo obszerna, dlatego, aby nieco ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy przydatne zestawienie najlepszych zabawek dla rocznego chłopca na każdą kieszeń. Pamiętajmy również, że zawsze jedną z najlepszych opcji prezentowych jest zakup karty podarunkowej, która może być wykorzystana w dowolnym momencie.

Zabawki do 50 zł

Roczne dzieci opanowały już wprawdzie chwyt w jedną rękę lub oburącz, jednak wciąż muszą jeszcze sporo popracować nad celnością, oraz precyzją ruchów, z tego powodu polecamy wszelkie zabawki dla rocznego dziecka, które wspierają motorykę małą. Aby sprawić maluchowi radość, nie musimy wydawać fortuny, nawet za mniej niż 50 zł, możemy kupić wartościowy, prezent, który sprawi dziecku radość. Zręcznościowe zabawki dla rocznego chłopca, takie jak drewniane układanki, pętle edukacyjne czy pierwsze puzzle, będą świetnym treningiem małej rączki, a przy tym doskonałą zabawą. Tradycyjnie, dla małych chłopców proponujemy zabawki w formie samochodzików, dostosowanych do wieku i możliwości. Dla roczniaka najlepiej sprawdzą się bezpieczne drewniane samochodziki, w sam raz do małej dziecięcej rączki. Dobrej jakości drewniane zabawki są bezpieczne i trwałe, dlatego szczególnie polecamy je dla niemowląt i małych dzieci, które regularnie testują smaki zabawek, a jedną z ich ulubionych aktywności, jest rzut zabawką w dal. Szukając prezentu dla rocznego dziecka, warto również zwrócić uwagę na zabawki do kąpieli. W tym wieku dzieci wykazują coraz większą sympatię do wody i zabaw w wannie, dlatego gumowa książeczka do kąpieli, lub inna zabawka do wody sprawią maluchowi mnóstwo frajdy i uprzyjemnią wieczorną toaletę.

Zabawki od 50 zł do 100 zł

Roczne dzieci coraz lepiej radzą sobie z budowaniem z klocków. Pierwsze samodzielnie zbudowane wieże z kilku klocków to wielkie osiągnięcie. Aby zachęcić malucha do treningu zręczności i budowania, możemy wybrać prezent w formie kolorowej kartonowej wieży, lub wieży z sorterem. Wieża z twardego kartonu, taka, jaką proponuje firma Janod, umożliwia nie tylko budowanie, ale również naukę. Każdy element wieży ozdobiony jest sympatycznymi rysunkami zwierzątek, owoców, warzyw, pór roku itp. Warto także zwrócić uwagę na Kartonowe klocki od Piramidy Zabaw, które oprócz gwarancji świetnej zabawy, wspomagają rozwój słownictwa u naszego malucha. Podczas wspólnej zabawy dziecko poznaje nowe słowa i uczy się nazywać przedmioty. Wieża z sorterem z kolei umożliwi trening zręczności i zdolności manipulacyjnych, które dziecko będzie ćwiczyło podczas dopasowywania kształtów do otworów. Większość dzieci na przełomie pierwszego i drugiego roku życia zaczyna stawiać pierwsze kroki. Aby uprzyjemnić ten etap nauki i motywować malucha do treningu, możemy wybrać prezent na roczek w postaci kolorowych zabawek do ciągnięcia. Spacery po domu z wesołą ośmiornicą, czy zabawnym krokodylem będą doskonałym treningiem sprawności fizycznej, a także pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Świetnym prezentem dla rocznego chłopca będą różnego rodzaju zabawki manipulacyjne, wspierające rozwój motoryki małej oraz zręczności. Do tego typu zabawek zaliczamy wszelkie układanki-piramidy, takie jak wańka-wstańka żyrafka Sophie, od firmy Janod, czy nakładanka sowa od Skip-Hop. Nakładanki wspierają zdolności manualne, dzieci mogą ćwiczyć celność, ale także pamięć i koncentrację. Kolorowe nakładanki umożliwiają również poznawanie kolorów. Wartym uwagi pomysłem na prezent dla rocznego dziecka są również różnego rodzaju zabawki sensoryczne. To bardzo ważne, aby wspierać integrację sensoryczną małych dzieci, dlatego zabawki, które pobudzają różne zmysły, pozwalają poznawać kształty i struktury są mile widziane. Drewniane puzzle sensoryczne od firmy Janod to nie tylko trening zręczności, ale również nauka kształtów oraz nazw zwierzątek i kolorów. Sensoryczne, kolorowe piłeczki od Btoys zapewniają różnorodne bodźce dla zmysłów, a przy tym umożliwiają trening zręczności, nauki kolorów, oraz rzucania czy turlania piłek.

Zabawki od 100 zł do 150 zł

W kolejnej półce cenowej znajdziemy również mnóstwo świetnych zabawek, idealnie nadających się na przykład na prezent na roczek. Jednym z ciekawych pomysłów zabawek dla rocznego dziecka, jest drewniana, pastelowa tęcza, w stylu zabawek Montessori. Na pozór zwyczajne drewniane półokręgi w różnych rozmiarach, są zabawką gwarantującą zabawę, podczas której granicą jest tylko wyobraźnia. Drewniana tęcza rozwija kreatywność dziecka, wspiera trening zdolności manualnych, dopasowywania kształtów, a także wyobraźnię przestrzenną. Kolejna propozycja prezentu dla rocznego dziecka, zapewniająca wieloaspektowy rozwój i zabawę jest pociąg do ciągnięcia z klockami, przykładem może być piękny pociąg ze znaną i kochaną Żyrafką Sophie. Pociąg z klockami umożliwia doskonalenie zdolności manualnych, zręczność, dopasowywanie kształtów, a także wyobraźnię i kreatywności. Dzięki możliwości ciągnięcia zabawki, roczny chłopiec może bawić się w wesołego maszynistę i ćwiczyć chodzenie, ciągnąć ulubioną zabawkę po całym mieszkaniu. Czynny udział w treningu chodzenia i równowagi będzie miała również sympatyczna sowa-pchacz od firmy Skip-Hop. Maluch za pomocą rączki może pchać sowę, która podczas ruchu radośnie porusza skrzydełkami, a w jej brzuchu skaczą kolorowe kuleczki. Szukając wymarzonej zabawki dla rocznego chłopca, nie możemy zapomnieć o różnego rodzaju pluszakach i lalkach. Producenci zabawek dla dzieci oferują mnóstwo ciekawych lalek motorycznych oraz muzycznych dla chłopców, takich jak na przykład pirat z papugą od Manhattan Toy, muzyczna lalka Alvin w postaci sympatycznego słonia, czy śmieszny dinozaur od Dolce. Zabawki te są nie tylko przyjemne w dotyku i mogą stać się nieodłącznymi kompanami zabawy i snu, ale także wspierają rozwój zmysłu słuchu, zdolności motoryczne, a także pobudzają sferę uczuciową.

Zabawki od 150 zł do 200 zł

Zabawki z kolejnej półki cenowej to świetne pomysły na prezent dla dziecka na wyjątkową okazję, jaką są na przykład pierwsze urodziny. Wielofunkcyjny królik do ciągnięcia z sorterem wspiera trening chodzenia, ale również naukę kolorów, kształtów oraz zręczności. Podobnie jak duża platforma edukacyjna od firmy Janod, która świetnie pobudza dziecięcą wyobraźnię, umożliwia doskonalenie zdolności manualnych, a także naukę kolorów i nazw zwierząt czy kształtów. Zabawki na roczek powinny być nie tylko atrakcyjne dla dziecka, ale również bezpieczne i trwałe, jedną z takich zabawek są kolorowe kręgle z piłką dzwoneczkiem od Lilliputiens. Zabawne zwierzątka z farmy są tu kręglami, które dziecko musi zbić za pomocą dzwoniącej piłeczki. Tego typu zabawka doskonale pobudza rozwój ruchowy malucha, uczy celności, zręczności oraz koordynacji ruchowej. Kręgle zwierzątka pomogą w nauce nazw zwierząt, a także kolorów.

Zabawki od 200 zł

Czasami, kiedy mamy możliwość i okazję, chcemy podarować bliskiemu nam dziecku droższą zabawkę, która będzie wyjątkowa, trwała i funkcjonalna. W ostatniej grupie naszego zestawienia chcemy zaprezentować Wam nasze propozycje zabawek nieco droższych, ale zapewniających mnóstwo dobrej zabawy, trwałość i nienaganną jakość wykonania. Pierwsza propozycja to pluszowy jeździk od firmy Wheel Bug. Nie ma chyba dziecka, które oparłoby się urokowi tych uroczych pluszowych zwierzątek na kółkach. Pieski, kotki, pandy – jeździki od Wheel Bug to gwarancja dziecięcego uśmiechu od ucha do ucha i szalonej zabawy rozwijającej koordynację ruchową, sprawność fizyczną i równowagę. Mali chłopcy lubią mieć swoje ulubione zabawki przy sobie, dlatego zabawka, która umożliwi im łatwe przewożenie ich w różne miejsca, z pewnością spotka się z aprobatą malucha. Drewniane pchacze z wózkiem na zabawki, takie jak królik od firmy Janod czy Sówka od firmy Scratch, będą doskonałym prezentem na roczek, lub inną wyjątkową okazję. Zabawka dla rocznego dziecka, która pobudza różne zmysły i oferuje różne aktywności, ma szansę zostać z nim na dłużej i służyć mu w kolejnych latach życia. Jedną z takich zabawek jest duży edukacyjny stolik od firmy Skip Hop. Stoliki edukacyjne mają to do siebie, że zapewniają dziecku zabawę i wieloaspektowy rozwój, w bardzo atrakcyjnej formie. Na takich stolikach znajdziemy sorter, spiralę manipulacyjną, klocki oraz różnego rodzaju przekładanki czy przebijanki. To dziecko decyduje czym i kiedy się bawi.

Szukając idealnego prezentu dla rocznego chłopca, powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby zabawka była bezpieczna, dostosowana do jego rozwoju, oraz zainteresowań. Dobrze, aby zabawka dla rocznego dziecka pobudzała jego rozwój, umożliwiała trening nowo zdobytych umiejętności, ale również była atrakcyjna wizualnie i zachęcała malucha do wspólnej zabawy. W każdym z zaprezentowanych przedziałów cenowych, znajdziecie wartościowe, ciekawe i atrakcyjne dla dzieci zabawki, które zagwarantują mnóstwo radości.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz