Poszukując pomysłu na prezent dla dwulatka, najlepiej wybrać zabawkę, która nie tylko dostarczy maluchowi mnóstwo frajdy, ale również będzie wspierała jego rozwój ruchowy i intelektualny. Ważne jest także to, aby była dopasowana do potrzeb i umiejętności dziecka. Zbyt skomplikowana może bowiem wywołać u niego frustrację, a zbyt prosta szybko go znudzi. Maluchy w wieku 2 lat potrafią już dopasowywać elementy według kształtów i kolorów oraz tworzyć różnego rodzaju szeregi i wieże. Umieją rysować proste kształty jak np. koła i kreski. Najwięcej przyjemności sprawiają im jednak zabawy ruchowe, uwielbiają biegać, skakać i wspinać się, eksplorując przy tym otoczenie. Czym się zatem kierować wybierając prezent dla 2 latka?

Zabawki Montessori

Zabawki Montessori charakteryzuje wysoka jakość, są proste, ale bardzo starannie wykonane. Z założenia mają rozwijać i uczyć dziecko poprzez zabawę. W interesujący dla niego sposób, pomagają mu odkrywać świat i zdobywać nowe umiejętności. Dla dwulatka najlepiej sprawdzą się te zabawki Montessori, które polegają na układaniu różnych elementów według kolorów, kształtów czy wielkości. Tego rodzaju aktywność to dla dwulatka nie tylko ćwiczenie koordynacji oko-ręka, ale także przyjemność z obserwowania skutków swoich działań.

Jeździk

Poszukując pomysłu na prezent dla dwulatka, warto postawić na jeździk. Każde dziecko w tym wieku jest bardzo ruchliwe, więc tego typu zabawka z pewnością sprawi mu mnóstwo przyjemności. Maluch, siedząc na nim i odpychając się nóżkami, czy pchając zabawkę, aby wprawić ją w ruch oraz skierować w pożądaną stronę, doskonali motorykę dużą. Wybierając jeździk, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wysokość jego siedziska. Dziecko powinno móc samodzielnie na nim usiąść. Ważne jest także to, aby dosięgało nóżkami do podłogi, ponieważ tylko wtedy będzie mogło samodzielnie z niego korzystać. Jeśli decydujemy się na rowerek, czy hulajnogę, należy także sprawdzić, czy zabawka jest  wystarczająco stabilna, aby dwulatek utrzymał na niej równowagę. Ciekawą opcją dla malucha w tym wieku będzie także jeździk-pchacz. Dziecko może na nim nie tylko jeździć, ale także popychać od tyłu wożąc na nim np. lalkę lub ulubionego misia. Taki jeździk-pchacz często ma także schowek pod siedzeniem, w którym maluch może transportować różne rzeczy.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Przeglądając instrumenty muzyczne dla dzieci, szybko zauważymy, że dzielą się one na takie, które odtwarzają melodie np. po naciśnięciu przycisku lub klawisza oraz na takie, które aktywnie angażują malucha w tworzenie muzyki. Dla rozwoju dziecka zdecydowanie lepsze są te drugie. Nie tylko rozwijają one wrażliwość muzyczną, ale także trenują umiejętność wykorzystywania obu rąk jednocześnie i poprawiają koordynację oko-ręka. Uczą także rozróżniania rodzaju dźwięku wydanego na skutek uderzenia z różną siłą. Ważne jest także to, aby wybrane instrumenty muzyczne dla dzieci wydawały miłe dźwięki (szczególnie dla rodziców korzystającego z nich malucha) i były atrakcyjne wizualnie, jak np. pianino marki Janod. Jako muzyczne zabawki dla 2 latka wprost idealne sprawdzą się również cymbałki i bębenki.

Drewniane zabawki

Różnego rodzaju drewniane zabawki to zawsze dobry pomysł na prezent dla dwulatka. Ich zaletą jest przede wszystkim trwałość. Klocki, sortery czy układanki wykonane z drewna z pewnością posłużą nie tylko jednemu maluchowi. Ich zaletą jest również bezpieczeństwo. Pomalowane nietoksycznymi farbami nie zaszkodzą dziecku, nawet gdy włoży je do buzi. Poza tym mają starannie wykończone krawędzie. Drewniane zabawki, to także wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Są proste, dlatego wymagają od malucha użycia wyobraźni. Ich układnie doskonale wpływa również na zdolności dziecka w zakresie motoryki małej. Wiele ciekawych zabawek drewnianych znajdziemy w ofercie marki Little Dutch.

Kostka edukacyjna

Kostka edukacyjna to jedna z tych zabawek, do których dziecko często wraca. Nic dziwnego, zabawka tego typu dostarcza okazji do różnego rodzaju aktywności. Wystarczy ją odwrócić, aby znów była nowością. Kostka edukacyjna to jednak nie tylko wspaniała zabawa dla malucha, ale także doskonałe wsparcie jego rozwoju. Pozwala m.in. ćwiczyć motorykę małą, obserwować zależności przyczynowo-skutkowe oraz spostrzegawczość. Bawiąc się nią, dziecko uczy się także rozróżniania kolorów i kształtów.

Naklejki na ścianę dla dzieci

Oryginalny pomysł na prezent dla dwulatka to także naklejki na ścianę, które są nie tylko dekoracją, ale również kreatywną zabawką. Dziecko będzie cieszyło się nową ozdobą swojego pokoiku, którą w dodatku może się świetnie bawić, a jego rodzice będą zadowoleni, że na podłodze nie zalega kolejna zabawka. Zaletą tego typu naklejek ściennych jest to, że można je wielokrotnie przyklejać i odklejać. Dzięki temu możemy przenosić zabawkę w różne miejsca pokoju, jeśli np. zmieniamy jego aranżację, czy chcemy dopasowywać jej wysokość do wzrostu dziecka. Warto zwrócić uwagę na propozycje tego typu naklejek - zabawek od marki Oribel. Każde dziecko na pewno znajdzie idealną propozycję dla siebie!

Zabawki interaktywne

Wybierając zabawki edukacyjne dla 2 latka, warto postawić na te interaktywne. Dostarczają one dziecku mnóstwo rozrywki, przy okazji ucząc je nowych rzeczy. Zanim dokonamy zakupu, należy zwrócić uwagę na to, czy wybrana zabawka jest odpowiednia do wieku dziecka. Bardzo ważne jest także to, aby była bezpieczna, czyli nie miała ostrych krawędzi ani małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Najlepsze zabawki dla 2 latka to takie, które wydają różne dźwięki lub zaświecają się po naciśnięciu przycisku. Warto jednak sprawdzić wcześniej, czy melodie, które wygrywają, nie są zbyt głośne i męczące. Jeśli chcemy, aby maluch mógł cieszyć się wybraną rzeczą jak najdłużej, najlepiej postawić na zabawkę dobrej jakości. Dwulatek z pewnością nieraz ją upuści, więc musi być ona odporna na wstrząsy.

Zabawki na biegunach

Wszystkie dzieci uwielbiają się bujać, ponieważ kołysanie towarzyszyło im już w brzuchu mamy. Rytmiczny ruch tył-przód dostarcza maluchowi nie tylko przyjemności, ale także działa na niego uspokajająco. Poza tym sprzyja wytwarzaniu połączeń pomiędzy neuronami, co zwiększa potencjał intelektualny dziecka. Dwuletnie maluchy nadal go lubią, warto zatem poszukując pomysłu na prezent dla dwulatka postawić na zabawkę na biegunach. Do wyboru mamy drewniane koniki na biegunach i miękkie bujane zwierzątka. Z łatwością zatem znajdziemy zabawkę, która spodoba się dziecku i będzie pasować do aranżacji jego pokoju.  Niezależnie od tego, na jaką bujankę ostatecznie się zdecydujemy, należy zwrócić uwagę na to, aby była stabilna a jej wysokość odpowiednia do wzrostu dziecka.

Książki

Książki to najlepsze zabawki edukacyjne dla 2 latka, które zawsze sprawdzą się jako prezent. Maluchy w tym wieku mają już dosyć sprawne rączki, dlatego bez trudu mogą już same przewracać nie tylko tekturowe strony. Wybrane książki dla 2 latka powinny opowiadać proste historyjki, najlepiej rymowane i posiadać piękne, kolorowe ilustracje. Dzieci chętnie angażują się w opowiadane historie, dlatego z pewnością polubią wszystkie książeczki, które będą je zachęcać do policzenia przedmiotów na obrazku czy odpowiedzenia na pytanie. Możemy również poszukać takich z ruchomymi elementami do ułożenia lub serii, w której każda kolejna część opowiada o innych przygodach ulubionego bohatera. Książki dla 2 latka są doskonałym wsparciem dla rozwoju jego mowy, nauki rozpoznawania kształtów i kolorów, a także liczenia, dlatego niezależnie od okazji zawsze będą wartościowym prezentem dla malucha w tym wieku.

Zestaw majsterkowicza

Zestaw majsterkowicza to kolejny wspaniały pomysł na prezent dla 2 latka. Zabawa narzędziami przypominającymi te prawdziwe, używane przez rodziców z pewnością dostarczy mu mnóstwa radości. Poza tym tego typu zabawy z dwulatkiem wspomagają jego rozwój w wielu obszarach. Przede wszystkim ćwiczą motorykę małą. Przykręcanie śrubek wymaga od dziecka koncentracji, cierpliwości i precyzji. Dziecko może próbować samodzielnie konstruować różne przedmioty z elementów znajdujących się w zestawie lub rozkręcać na części pierwsze te przygotowane wcześniej przez rodzica. Zabawka rozwija również kreatywność malucha, który sam próbuje naprawiać różne rzeczy. Zastaw majsterkowicza możemy wykorzystać także do odgrywania scenek, odwzorowujących sytuacje dziejące się w prawdziwym warsztacie, co wspaniale pobudza wyobraźnię dziecka. Takie zabawy z dwulatkiem pomagają także nauczyć malucha odkładania rzeczy na swoje miejsce po zakończonej zabawie. Najciekawszy zestaw majsterkowicza dla dzieci znajdziemy w ofercie marki Janod lub Little Dutch. Mają one bowiem w komplecie nie tylko narzędzia, ale również elementy konstrukcyjne.

Karta podarunkowa

Dobry pomysł na prezent dla 2 latka to karta podarunkowa. Sprawdzi się doskonale, jeśli nie wiemy, czego w danym momencie dziecko potrzebuje, albo nie mamy możliwości spytać, co inni goście zaproszeni na jego przyjęcie urodzinowe, planują kupić. Zamiast ryzykować, że kupimy maluchowi kolejny zestaw majsterkowicza dla dzieci, jeździk, czy kostkę edukacyjną, lepiej dać mu kartę podarunkową na określoną kwotę. Z okazji urodzin dziecko dostaje jednorazowo mnóstwo prezentów, po pewnym czasie jego potrzeby i zainteresowania zmienią się, wówczas rodzice będą mogli wybrać dla niego nową zabawkę, lub coś innego, czego w danej chwili potrzebuje. Karta podarunkowa to zatem świetny prezent dla 2 latka, pozwalający wydłużyć przyjemność obchodzenia urodzin.

Karty podarunkowe, o wartości od 30 zł do 2000 zł.

Kiedy otrzymujemy zaproszenie na jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, jakim są urodziny, oczywiste jest, że poszukujemy oryginalnego prezentu. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Wam wybrać unikalny prezent dla Waszej pociechy.

Komentarze (1)

    • Nina
    • 2020-11-23 10:35:09
    własnie zastanawiam się nad tęczą dla chrześnicy, bardzo mi się podoba. z fajnych prezentów które dostała córcia super nam się sprawuje śpiworek z kinder hop :) fajny na co dzień i na długo będzie :)

Nowy komentarz