ZESTAW TRIX TRACK - 2 WAYS FLIPPER

Zestawy Wonder Trix Track to coś więcej niż drewniane tory do puszczania kulek. Składają się z drewnianych elementów, po których toczą się kulki oraz plastikowych klocków podporowych, które się wzajemnie blokują stabilizując całą konstrukcję. Każdy zestaw zawiera dodatkowe atrakcyjne elementy, które urozmaicają ruch kulki. Z dowolnego zestawu można zbudować wiele torów dla kulek, ale dopiero połączenie kilku zestawów w jeden, duży rozgałęziony tor ukazuje wręcz nieograniczone możliwości tej zabawki.

W ramach cyklu Kreatywnie z Fabryką Wafelków test przeprowadziła sympatyczna rodzina z bloga sobiejestesmy.

“Testowanie toru przez prawie tydzień sprawiło, że mój syn mnie właściwie wyręczył bo to on głównie dyktował warunki i zaskoczył mnie niesamowicie swoją pomysłowością. Moja konkluzja jest taka, że warto się starać bo kreatywny rodzic to w przyszłości kreatywne dziecko.”

1.mały inżynier - samodzielne rozpakowanie i odszyfrowanie instrukcji
2.klasycznie czyli jedną kulką - podstawowy sposób zabawy torem. Kulki puszczane są w ruch pojedynczo - zabawa wspomaga rozwój myślenia przyczynowo - skutkowego oraz rozwija umiejętności percepcyjne.
3.zawody - strzelanie gola kulką!
4.eskperymenty - puszczanie kilku kulek równocześnie. Co się stanie?
5.wcielenie do... klockowej rodziny - tor kulkowy Trix Track wg Julka stał się: taśmą produkcyjną w fabryce, taśmą w magazynie, taśmą bagażową na lotnisku.
6.kręgle - zasady klasyczne - ćwiczenie na koordynację, sprawność, zwinność, skupienie.
7.traf w obręcz
8.dmuchanie kulki z górki na pazurki - świetne ćwiczenie aparatu mowy.
9.budowanie wieży

Mały inżynier

Klasycznie

Zawody

Eksperymenty

Klockowa rodzina

Kręgle


Traf w obręcz

Z górki na pazurki

Budowanie wieży


ZOBACZ WIĘCEJ NA BLOGU AUTORSKIM 


Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz