Marta z bloga Mylittehomemypassion wraz z synem Alanem podjęli wyzwanie cyklu Kreatywnie z Fabryką Wafelków i wypróbowali zestaw Water Power firmy GIGO. Zestaw zawiera 165 części, do budowy pojazdów napędzanych silnikiem hydropneumatycznym. Zabawa angażuje całą rodzinę, ucząc podstawowych pojęć i praw fizycznych. Idealna zabawka dla wszystkich małych odkrywców.

Pierwszy system - modele z buforem wodnym z silnikiem napędzanym za pomocą wody pod ciśnieniem. System zatrzymuje wodę wewnątrz pojazdów, dzięki czemu nadaje się również do zabawy we wnętrzach bez ryzyka zamoczenia podłogi.
Samochód z zasobnikiem (wodowóz) - ten model porusza się samodzielnie po napompowaniu pompką wody do zbiornika i odblokowaniu przełącznika.
Automat do cięcia - podobnie jak w modelu poprzednim, pompujemy wodę, która pod wytworzonym ciśnieniem wprowadza poszczególne elementy w ruch. 
Jedyną różnicą jest to, że model jest bardziej statyczny, wszystko dzieje się w miejscu. Samochód retro - działanie podobne jak w przypadku pierwszego modelu, tutaj auto po napompowaniu wody do zbiornika i wytworzeniu przy tym ciśnienia jedzie przed siebie.

Drugi system - odrzutowce wodne - strumień wody pod ciśnieniem wypływa z dyszy, szybko wprowadzając pojazd w ruch do przodu.
Te modele potrzebują przestrzeni i najlepiej sprawdzą się poza domem.
Samochód odrzutowy "Wyścigówka" - woda wpompowana do pojemnika uzyskuje tak wysokie ciśnienie, że po odłączeniu auta od stacji z pompką, zaczyna się on szybko poruszać, zostawiając po sobie ślad rozpryskującej wody.
Motocykl i koparka - działają tak samo, jak wyścigówka.

Inne proponowane kreacje to: młyn, samolot, helikopter, policja i wiele wiele innych.

Samochód z zasobnikiem

Automat do cięcia


Samochód odrzutowy "Wyścigówka"

Motocykl i koparka
ZOBACZ WIĘCEJ NA AUTORSKIM BLOGU 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz