Kreatywnie na ryby


W ramach cyklu Kreatywnie z Fabryką Wafelków na magnetyczne ryby wybrała się z dziećmi kreatywna mama z Dzieciusiowo.pl. Drewniane rybki Djeco można łowić za pomocą wędek z magnesami. Ta klasyczna gra zręcznościowa dla maluchów dostarcza wiele możliwości pomysłowego wykorzystania i ćwiczenia precyzji ruchów dziecka.

Propozycje Dzieciusiowo.pl
  • Wyjdź z pudełka - kreatywna mama powiększa staw! Wystarczy kolorowy blok, farby, folia lub worki na śmieci – i można stworzyć głębinę, w której dzieci będą czuły się, jak rybki w wodzie. Puść wodze fantazji i wyjdź z pudełka a dziecko z zapałem do Ciebie dołączy. 
  • Licz ryby – najprostszy mechanizm: zadaniem dziecka jest złowienie określonej ilości rybek i wypuszczenie ich do naczynia z odpowiednią cyferką. Naczynia można narysować, lub wykorzystać kolorowe kubeczki oznaczone cyferkami. 
  • Akwarium – wspólne twórcze planowanie mieszkania dla rybek. Kolorowanie, odrysowywanie, liczy się precyzja rysunku i inwencja w projektowaniu. 
  • Szablony – odrysowane, jak szablony, rybki trzeba ponownie pokolorować. Można inspirować się wzorami producenta lub wymyślić je całkowicie od nowa!

Wyjdź z pudełka 

Licz ryby 

Akwarium

Szablony 

ZOBACZ WIĘCEJ NA AUTORSKIM BLOGU 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz