• -15%
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!
Zając zostaje!

Zając zostaje!

obecnie brak na stanie
22,87 zł 26,90 zł -15%
Brutto

SposóbKosztGratis od
Kurier Inpost przedpłata 11,90 zł 199 zł
Kurier Inpost za pobraniem 13,90 zł -
Paczkomaty 24/7 przedpłata 11,90 zł 199 zł
Kurier DPD przedpłata 11,90 zł 249 zł

23 000 produktów dostępnych od ręki z naszego magazynu.

Opis

Antkowi brakuje taty, który mieszka i pracuje w Irlandii. Iwonka jest niemożliwą gadułą i ma wstydliwy kłopot z toaletą. Niewysoka, bojaźliwa Ela często płacze. Oskar nie przepada za gimnastyką, za to uwielbia jeść. W tym roku wszyscy pójdą po raz pierwszy do szkoły. Jakby mało mieli zmartwień i trosk.
Czy poradzą sobie ze wszystkim? Na szczęście okaże się, że szkoła nie jest taka straszna!


„Rozpoczęcie nauki w szkole to jeden z kamieni milowych w życiu każdego dziecka. Wydaje się, że ledwo zaczęło się chodzić do przedszkola, a tu już nadchodzi moment, kiedy trzeba spakować po raz pierwszy plecak i zasiąść w szkolnej ławie. Nowy budynek, nowa klasa, nowa pani nauczycielka, nowi koleżanki i koledzy. Nic więc dziwnego, że wiele dzieci odczuwa stres i zwyczajnie boi się tego nowego etapu w swoim życiu. Bo czy sobie poradzi? Czy ktoś je polubi? Te pytania zadają sobie chyba wszystkie dzieci.

Jak przekonać dziecko, że szkoła to nic strasznego? Że nie powinno się niczego obawiać, tylko śmiało stawić czoła nieznanemu? Najważniejsze to szczerze porozmawiać z dzieckiem na ten temat. Pomocą rodzicom służyć mogą różnego rodzaju książki przybliżające dzieciom szkolne realia, to, co je za moment czeka. Jedną z takich książek jest Zając zostaje! Melanii Kapelusz z serii Tornister pełen przygód wydawnictwa Adamada.

Jej głównym bohaterem jest sześcioletni Antek, który właśnie rozpoczyna naukę w szkole podstawowej. Razem z nim odkrywamy ten nowy dla niego świat i stawiamy czoła różnym wyzwaniom. Chłopiec szybko zdobywa nowych przyjaciół – m.in Iwonkę, której buzia się nie zamyka, nieśmiałą i płaczliwą Elę czy sympatycznego Oskara, który kocha jeść – i przekonuje się, że dzieci bywają naprawdę różne. Mają swoje problemy i tajemnice, większe bądź mniejsze, czasami nawet wstydliwe. Dzieci z każdym kolejnym dniem stają się sobie bliższe i służą sobie nawzajem pomocą. Wiedzą też, że w razie czego zawsze mogą zwrócić się do swojej nauczycielki – miłej i wciąż uśmiechniętej pani Magdy.

Zając zostaje! to książka, która oprócz tego, że w ciekawy sposób pokazuje dzieciom, iż szkoła wcale nie jest taka straszna, jak się może na pozór wydawać, porusza też wiele tematów związanych z ich codziennym życiem. Dla przykładu tata Antka pracuje za granicą, przez co chłopiec widuje go rzadko i może jedynie od czasu do czasu porozmawiać z nim przez telefon, by opowiedzieć mu o wszystkim, co się u niego dzieje. Wiele rodzin jest w podobnej sytuacji, tzn. kiedy jedno, a czasami nawet oboje rodziców zmuszonych jest wyjechać z kraju, by móc zapewnić bliskim godziwe warunki życia. Rozłąka z bliskimi jest trudna, zwłaszcza dla dziecka. Dzięki temu, że książka porusza tego typu sprawy, jej małym czytelnikom łatwiej jest się identyfikować z jej bohaterami.

Książka Zając zostaje! napisana jest prostym, niepozbawionym humoru, zrozumiałym dla dziecka językiem. Całości dopełniają kolorowe i naprawdę sympatyczne ilustracje autorstwa Magdaleny Wosik. Mojej córce spodobały się zwłaszcza oczy bohaterów, które jej zdaniem przypominają kolorowe guziczki. Książka stanowi ciekawą propozycję zarówno dla dzieci dopiero rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, jak i tych, które już chodzą do szkoły. Z uwagi na ładne i dopracowane wydanie nada się na prezent.”.

www.granice.pl


„Antek niedawno skończył sześć lat i za kilka chwil po raz pierwszy przekroczy próg szkoły. Wie, że wiek go do czegoś zobowiązuje, i jest dumny, że wreszcie będzie prawdziwym uczniem, ale z drugiej strony bardzo się obawia szkoły i wszystkiego, co ona ze sobą niesie. W przedszkolu wszystko i wszystkich znał, dlatego czuł się tam bezpieczne, a szkoła to przecież dla niego same nowości! Na szczęście na pomoc przyszły mama i babcia, opowiadając, że kiedy mama była mała, także bała się pierwszego dnia w szkole. No i był jeszcze August – pluszowy zając, pocieszyciel w każdej trudnej sytuacji. Antek zebrał się na odwagę, poszedł do szkoły, a tam czekała na niego pani Magda i wiecznie spóźniający się Oskar, rozgadana Iwonka oraz nieśmiała Ela. Każde z dzieci przyniosło do szkoły swoje troski, ale także radości, a wspólna nauka oraz zabawa bardzo je do siebie zbliżyły. Szkoła okazała się świetnym miejscem! Poznajcie ją razem z Antkiem i jego przyjaciółmi, czytając książkę Zając zostaje!

Zając zostaje! jest niewielką książką z wielką treścią! Opowieść o Antku porusza kwestię lęku przed szkołą i przed nieznanym, kiedy dziecko po raz pierwszy przekracza próg klasy. Książka świetnie tłumaczy dzieciom, że taki lęk jest naturalny, że nie trzeba się go wstydzić, podkreśla, że wiele dzieci obawia się szkoły, ale przecież często strach ma wielkie oczy. Zając zostaje! może (lub powinien) być lekturą obowiązkową dla przedszkolaków, które za chwilę przekroczą próg szkoły, lub pierwszoklasistów, którzy już rozpoczęli naukę, ale jeszcze odczuwają lęk bądź nie czują się bezpiecznie w murach szkoły.

Autorka z szacunkiem, ale także poczuciem humoru opisuje trudności w pierwszych dniach, a później także miesiącach nauki w szkole. Oprócz lęku przed szkołą znajdziemy w książce również inne problemy dzieci, takie jak: nieśmiałość, otyłość, niechęć do gimnastyki, trudność ze zdążeniem na czas do toalety, a także tęsknota za ojcem, który pracuje za granicą. Wszystkie te małe wielkie sprawy są autentyczne i mogą przydarzyć się każdemu pierwszoklasiście.”.

www.ksiazkowelove.wordpress.com

Dla dzieci w wieku 6+

Szczegóły produktu

Grupa wiekowa
wiek szkolny (6-9 lat)
Kategoria wiekowa
od 6 lat
Gwarancja
producenta 12 miesięcy
PS17034

Zwroty

  • Zwroty lub reklamacje jak zgłaszać?
  • Na zwrot masz 30 dni.

    W formularzu online łatwo i szybko wybierasz które zakupione u nas produkty chcesz zwrócić lub reklamować.
    Do zgłoszenia zwrotu potrzebujesz numeru zamówienia oraz adres e-mail podany przy zamówieniu (dla zamówień zrealizowanych bez rejestracji) lub posiadać konto w sklepie (wybierasz z listy zamówień). Jesteś informowany o każdym etapie procesu. 

  • Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji