Obniżka! Uczucia co to takiego Expand

Uczucia co to takiego

Wydawnictwo Zakamarki Wydawnictwo Zakamarki

PS4219

Nowy

Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi.

Więcej szczegółów

Brak w magazynie

35,91 zł

brutto

39,90 zł brutto

-10%

Pełny opis

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się postawieni pod ścianą. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi? 
Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. 
Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka. 
Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa! 
Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia. 
Tytuły rozdziałów w tomie UCZUCIA, CO TO TAKIEGO?: 
- Skąd wiesz, że rodzice cię kochają? 
- Czy jesteś zazdrosny o swoich braci i siostry? 
- Dlaczego kłócisz się z tymi, których kochasz? 
- Czy dobrze jest być zakochanym? 
- Czy lepiej jest być samemu, czy z przyjaciółmi? 
- Czy boisz się wypowiadać przed całą klasą? 
Polecamy również: ŻYCIE, CO TO TAKIEGO? W przygotowaniu: DOBRO I ZŁO, CO TO TAKIEGO?

Wydawnictwo: Zakamarki
ISBN: 978-83-7776-029-1
EAN: 9788377760291
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 96
Format: 18 x 23 cm

Opinie osób które zakupiły produkt

Bądź pierwszy oceń i napisz opinię !