Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców

29,33 zł

39,90 zł (oszczędź -10,57 zł)

Natychmiast dostępny, czas dostawy 24h

Numer produktu: PS68667

Pink powraca

Pink ma aż troje przyjaciół. To Bingo, Leo i Lulka. Spędzają razem czas, wspólnie się bawią, zapraszają się nawzajem na nocowanki. Dotąd się nie zastanawiali dlaczego, ale tak po prostu jest — są dla siebie WAŻNI i okazują to sobie na wiele różnych sposobów.

Bo przyjaciel to właśnie ktoś, kto jest dla Ciebie WAŻNY. To ktoś, kto wie, co lubisz, a czego nie i przy kim możesz być sobą. Kto opowiada Ci o sobie i uważnie słucha, gdy mówisz. To ktoś, kto się o Ciebie troszczy. I o kogo troszczysz się Ty.

Pomóż Pinkowi odkryć, czym jest przyjaźń, i pozwól mu zostać Twoim przyjacielem!

"Jesteś ważny..." to seria książek dla dzieci i rodziców, które wzmacniają poczucie własnej wartości, relacje z rówieśnikami, odporność psychiczną, przeżywanie trudnych emocji i poczucie sprawstwa.

Dlaczego "Jesteś ważny"? Bo wierzymy, że problemy małych są ważne! I że warto rozmawiać z dziećmi tak, aby wspierać je i pomagać im przez nie przechodzić. Nie uciszać, nie bagatelizować i nie ignorować tylko sprawiać, aby czuły się właśnie WAŻNE. Aby ich sprawy, emocje, przeżycia nie zgubiły się w codziennej gonitwie.

To świetna baza do startu w dorosłość.

Autorki bestsellera Jesteś ważny, Pinku!

Przyjaciółki od podkolanówek, znają się od pierwszego dnia szkoły podstawowej, przyjaźnią się od zawsze. Lubią razem łazić bez celu, zbierać skorupki ślimaków i inne dziwności, wygłupiać się i oczywiście pisać książki dla dzieci.

O autorach:

Urszula Młodnicka - skończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorka wielu scenariuszy i programów edukacyjnych dla dzieci, czym na co dzień zajmuje się z wielką radością. Ma dwie córki, które uwielbia i z którymi się przyjaźni. Oprócz tego ma kilku przyjaciół, ale najlepszą na świecie jest Aga (współautorka książek o Pinku).

Agnieszka Waligóra - z wykształcenia i zawodu audytorka finansowa, z zamiłowania podróżniczka rowerowa i fotografka. Jej podróżnicza pasja popycha ją do stawiania przed sobą coraz dalszych i trudniejszych wyzwań. Dzika Syberia, egzotyczna Kuba, wietrzna Patagonia wyznaczają na razie granice jej poznania. Od września 2011 r. wraz z mężem Mateuszem realizuje rowerową podróż przez świat, której pierwszy odcinek wiedzie przez Amerykę Południową.

Autorki o książce:

Relacje z innymi wypełniają nasze życie. W pewnym momencie stają się najważniejsze w życiu małego człowieka. Dużego z resztą też. I co tu dużo mówić, nie bywają łatwe. Dają poczucie, że nie jesteśmy sami, wzmacniają nas, ale bywają też bardzo raniące i nieprzyjemne.

Dlatego napisałyśmy kolejna książkę dla dzieci i ich rodziców, której celem jest przede wszystkim spojrzenie i poznanie siebie w kontekście relacji z innymi. To próba odpowiedzi na pytania Co mogę zrobić aby innym było ze mną lepiej i jak sprawić, aby mnie było dobrze z innymi.

Jest więc o wybaczaniu, przepraszaniu, słuchaniu, wygłupianiu i dokuczaniu i przyjaźni.

To dla dzieci.

A dla Rodziców? Mamy nadzieję, że choć trochę pomoże w codziennych rozmowach ze swoimi dziećmi tak, aby wzmacniać je i wspierać w relacjach z rówieśnikami.

Poprzez naszą książkę chcemy powiedzieć dzieciom, że przyjaźń jest ważna, ale nie z każdym można się zaprzyjaźnić. To jest normalne, bo nie wszyscy pasujemy do siebie. Warto jest szukać osób, z którymi czujemy się dobrze takimi jakimi jesteśmy i które nas takimi akceptują. Do których mamy zaufanie i które nas wysłuchają w potrzebie.

Chcemy też, aby dzieci wiedziały, że każdy, nawet największy przyjaciel popełnia błędy, tak jak my, dlatego warto umieć się do nich przyznać i przeprosić. To samo z wybaczaniem. Najlepiej wyjaśnić sobie wszystko, gdy coś jest nie tak i zadbać o siebie nawzajem bo kto wie, może to przyjaźń na całe życie? Jak w naszym przypadku:)

Grupa wiekowa: przedszkolak (3-6 lat), wiek szkolny (6-9 lat)
Płeć: dziewczynka
Wiek dziecka: 2 lata +, 3 lata +, 4 lata +, 5 lat +, 6 lat +, 7 lat +, 8 lat +
Oceny

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.